Haberler

Artık LG TV’nizde NFT Satın Alabilir, Satabilir ve Görüntüleyebilirsiniz

LG, Samsung’un ayak izlerini takip etti ve televizyonları için kullanıcıların dijital sanat eserlerini oturma odalarında satın almalarına, satmalarına ve sergilemelerine olanak tanıyacak yeni bir takas edilemez token (NFT) platformunu duyurdu.

LG Art Lab olarak adlandırılan platform, bugün webOS 5.0 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran ve ana ekrandan doğrudan erişilebilecek tüm LG televizyonlarında kullanıma sunuluyor. Şirket, bu yeni NFT pazarının NFT’leri görüntülemek ve takas etmek için “uygun, tek duraklı bir çözüm” olarak hareket ettiğini söylüyor.

LG, yeni platformu, sanatçıların profilini çıkaracak ve yakında platforma gelecek yeni çalışmaları “drop” olarak önizlemeye hizmet edecek olan LG Art Drops adını verdiği şeyle destekleyecek. Bu düşüşler, ilgilenen herkesin tam olarak yeni bir NFT‘nin ne zaman kullanıma sunulacağını takip etmesine izin verecek bir geri sayıma sahip olacak.

LG Art Lab, kendisini en düşük karbon ayak izine sahip olarak lanse eden bir blok zinciri sağlayıcısı olan Hedera ile işbirliği içinde inşa edilmiştir . LG, bunun “merkezi olmayan ekonomi için en çok kullanılan, sürdürülebilir, kurumsal düzeyde halka açık defter” olduğunu ve “kullanıcıların şirketin kripto para birimi Wallypto aracılığıyla işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlayan ekran QR kodlarını birleştirerek alım satımı mümkün olduğunca basit hale getirdiğini” söylüyor. akıllı telefonlar için cüzdan.”

LG TV'nizde NFT Satın Alabilir, Satabilir ve Görüntüleyebilirsiniz
LG Sanat Laboratuvarı

Bir NFT satın alındığında, LG Art Lab Marketplace’te takas edilebilir ve tüm işlem geçmişi de burada görüntülenebilir. Sahip olunan tüm NFT’ler Koleksiyonum ekranında görülebilir.

LG, “Kullanıcıların en sevdikleri NFT’leri ve arkalarındaki yaratıcı zihinleri daha derinden anlamalarına yardımcı olmak için, platform ayrıca bilgilendirici sanat açıklamaları ve sanatçıların yaratıcı süreçlerini aydınlatan kısa filmler sunuyor” diyor. “Kullanıcılar, uygulamanın profil özelliğinde her bir sanatçıyı takip edebilir ve onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve hatta bazılarıyla yakın zamanda LG sponsorluğundaki sanat etkinliklerinde tanışma fırsatına sahip olacak.”

LG’nin duyurusunun zamanlaması biraz anlatıyor. Hiçbir şey “belki bunu kimse görmeyecek” demez, İşçi Bayramı hafta sonu Pazar gecesi bir duyuru yapmak gibi. LG’nin, NFT patlamasının tüm hızıyla devam ettiği zamanlarda, bir süredir bu pazarda çalışıyor olması çok muhtemeldir. Ama şimdi, zirveye ulaştıktan bir yıl sonra , NFT pazarı düştü . Sadece bu yıl, satış hacmi Ocak’taki 5,7 milyar dolardan Temmuz’da 903 milyon dolara düşerken, işlemler yaklaşık %50 düştü.

Yani evet, müşteriler artık LG TV’lerinde NFT satın alabilir, satabilir, takas edebilir ve görüntüleyebilir – ancak pek çoğunun bunu yapması pek olası değildir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu