Haberler

Yeni National Geographic Belgesel Dizisinde Önde Gelen Yedi Fotoğrafçı Yer Alıyor

Yeni National Geographic Belgesel Dizisinde Önde Gelen Yedi Fotoğrafçı Yer Alıyor

National Geographic, Akademi ve Emmy ödüllü film yapımcıları E. Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin tarafından hazırlanan yeni belgesel serisi Photographer’da yer alan yedi ikonik fotoğrafçıyı açıkladı.

Altı bölümlük belgesel dizisi, koruma, yaban hayatı, moda ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok sektördeki fotoğrafçılara odaklanıyor. Fotoğrafçı, önde gelen belgesel film yapımcılarını fotoğrafçılarla eşleştirerek izleyiciyi dünya çapındaki maceralara götürüyor. Her bölümde, zamana karşı dayanıklı ve güçlü görsel hikayeler aktaracak görüntüler yaratmak için çalışan belirli fotoğrafçılar izlenecek.Dizinin yaratıcıları Vasarhelyi ve Chin, dünyanın en üretken ve etkili okyanus fotoğrafçılarından ikisi olan Paul Nicklen ve Cristina Mittermeier’e odaklanan dizinin pilot bölümünü yönetecek.

Nicklen ve Mittermeier okyanusların korunmasında ön saflarda yer alıyor ve ikili, kar amacı gütmeyen SeaLegacy organizasyonuyla birlikte dünya okyanuslarını rahatsız eden birçok sorun hakkında farkındalık yaratmak için çalışıyor. Vasarhelyi ve Chin, petrol sondajının neden olduğu hasarı belgelemek ve yakın zamanda keşfedilen deniz çayırı yataklarını belgelemek için iki fotoğrafçıyı Bahamalar’a kadar takip edecekler.

Bir sonraki bölümde babası gibi bir bilim insanı olmayı hayal eden bilim fotoğrafçısı Anand Varma anlatılacak. Ancak Varma, Berkeley’de deniz biyolojisi okurken kamera asistanı olma fırsatını yakalamak için okulu bıraktı ve bir daha arkasına bakmadı. “İğrenç olan her şeye” hevesli olan Varma, ömür boyu süren bilim tutkusu ile sanat sevgisini birleştiriyor. Şu anda metamorfozla ilgili bir dizi üzerinde çalışıyor.

https://www.instagram.com/p/BiGGFX7FQ0h/

Macera fotoğrafçısı Krystle Wright, Photographer’ın bir başka bölümünün konusu . Wright, son on yılı aşkın bir süreyi, en inanılmaz ekstrem spor gösterilerinden bazılarını fotoğraflamak için dünyayı dolaşarak geçirdi. Tıbbi bir acil durum nedeniyle son iki yıldır sahalardan uzak kalan Wright, sahalara geri döndü; şimdi Amerika’nın güneybatısındaki kasırgaları kovalıyor ve bir macera fotoğrafçısının yüksek adrenalinli yaşamını yaratıcı iştahıyla dengelemeye çalışıyor.

Deneyimli çatışma fotoğrafçısı Muhammed Muheisen, iki Pulitzer Ödülü kazandı ve Hollandalı kar amacı gütmeyen kuruluş Gündelik Mülteciler Vakfı’nın kurucusu ve başkanıdır. Orta Doğu’daki çatışmaların ortasında doğup büyüyen Muheim artık savaşın ön saflarına gitmiyor. Artık fotoğraflarını mülteci çocukların sesi olmak için kullanıyor. Muheisen’in bu bölümü onu foto muhabirliğinden fotografik aktivizme uzanan yolculuğu boyunca takip edecek.

Çok yönlü portre fotoğrafçısı Dan Winters, “Tüm hayatım boyunca sihrin peşinde koştum ve her an başyapıtı bulma merakı yaşadım” diyor. “Benim için 40 yıllık bir arayıştı ama bunun bir bedeli de var.” Kışlar ünlülerin ikonik ve sıra dışı portreleri, bilimsel çalışmaları, sokak fotoğrafları ve illüstrasyonlarıyla kutlanıyor. Yüzün üzerinde ulusal ve uluslararası ödülü bulunmaktadır. Kariyeri boyunca eşi ve menajeri Kathryn’den yardım alan Winters, şimdi şaşırtıcı profesyonel başarıya ulaşmak için kişisel düzeyde ne kadar bedel ödediğini merak ediyor. Winters gibi bir fotoğrafçının, ödüllü anları yakalamak için dünyayı dolaşmak zorunda olduğu bir meslekte, memleketinde kaçırmış olabileceği önemli anları yansıtıyor.

Moda fotoğrafçısı Campbell Addy, benzersiz geçmişini ve deneyimlerini çok rağbet gören fotoğrafçılık yaratmak için kullanıyor. “Yaşadığım ikonografiden ilham alıyorum. Ben tuhafım. Ben siyahım. Ben dindarım, İngiltere’denim; Sık sık kaçındığım şeylerin hepsini ilk kez bir araya getiriyorum” diyor Addy. Yakın zamanda, çektiği muazzam isimlerden sadece birkaçını saymak gerekirse Meghan Markle, Megan Tee Stallion, Lizzo ve Naomi Campbell’ın fotoğraflarını çekti. İmaj yaratma yetenekleri onu Forbes’un 30 Yaş Altı 30 listesine soktu; bu kariyer açısından muazzam bir avantaj sağladı ama aynı zamanda Addy’nin popülaritenin yaratıcılığını nasıl olumsuz etkileyebileceği konusunda endişelenmesine de yol açtı. Bölümü, yakın zamanda nasıl ajans değiştirdiğine ve vizyonunu ifade etme konusundaki odağını nasıl yenilediğine odaklanacak.

Tom McDonald, “Bu serinin kalbinde yer alan çok çeşitli fotoğrafçıların her birinin çalışmalarında farklı odak noktaları var, ancak hepsinin ortak noktası aynı kalıyor: dünyayla daha derin bir bağlantıya ilham vermek ve çarpıcı görüntüler aracılığıyla merakı ateşlemek” diyor Tom McDonald. EVP, Küresel Gerçek ve Yazılı Olmayan İçerik, National Geographic. “National Geographic’te yaptığımız şeyin amacı bu; merakı ve merakı uyandırmak – ve bu fotoğrafçıların her birinin cesur, yaratıcı ruhunu dünyanın her yerindeki izleyicilerle buluşturmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Öne çıkan yedi fotoğrafçı, çeşitli kişisel ve profesyonel kimlikleri nedeniyle seçildi. Orta Doğu, Meksika, Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Gana da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden gelen fotoğrafçıların hepsi ilk bakışta çok farklı görünebilir ve şüphesiz son derece farklı çalışmalar üretiyorlar. ancak hepsini birbirine bağlayan ortak nokta, son 135 yıldır National Geographic’in önemli bir odak noktası olan, hikayeleri fotoğraf yoluyla anlatmaya yönelik tutkulu savunuculuklarıdır .

National Geographic genellikle sonuca – yetenekli fotoğrafçıların yarattığı görüntülere – odaklanırken, Fotoğrafçı senaryoyu çevirir ve kameranın arkasındaki insanlara, okuyuculara ve izleyicilere ilham veren ve onları eğiten çalışmalar yapan yetenekli fotoğrafçılara bakar.

nat geo photographer full poster

Little Monster Films tarafından yaratılan National Geographic , PetaPixel’e son fotoğrafçı kadrosunun ortak bir çabayla seçildiğini söylüyor . Konuların çoğu Nat Geo fotoğrafçıları olduğundan markanın temaları belgesel dizisi boyunca iç içe geçecek.

Fotoğrafçı ilk olarak Şubat 2021’de duyuruldu, dolayısıyla geliştirme ve üretim süreci uzun sürdü. Ancak uzun bekleyiş, 2024 baharının başlarında Photographer’ın ilk kez piyasaya sürülmesiyle sona erecek. Fotoğrafçılar ve sıradan bir izleyici için, hayatlarını güçlü görüntüler yakalamaya ve yaratmaya adayan insanların perde arkasını derinlemesine görmek olağanüstü bir deneyim.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.