Haberler

Leica, four thirds tip sensör özelliğine sahip D-Lux 8 ile kompakt çalışmalarına devam ediyor

Leica, kompakt fotoğraf makinelerine olan bağlılığının bir göstergesi olarak D-Lux 8 premium kompakt fotoğraf makinesini 2 Temmuz’da tanıtacağını duyurdu.

Şirket henüz tüm özellikleri yayınlamadı ancak D-Lux 8, hem fiziksel stil ipuçlarına hem de Q3 sabit lensli tam çerçeve modeline daha çok benzeyen güncellenmiş bir menü sistemine sahip güncellenmiş bir D-Lux 7 gibi görünüyor.

Leica D Lux 8 top

Önceki modeller gibi D-Lux8 de özelliklerinin çoğunu Panasonic’in LX serisi kameralarıyla paylaşıyor ancak yeni Leica modeline karşılık gelecek bir LX100 III’ün (henüz) bulunmaması dikkat çekici. Tüm teknik özelliklere sahip olana kadar, D-Lux7 ve LX100 II ile karşılaştırıldığında ne kadar değiştiğini bilemeyeceğiz.

Leica, D-Lux8’in DNG Raws çekimi yapan ilk D-Lux modeli olacağını ve flaşla birlikte geleceğini söyledi.

Çoklu-en-boy konsepti, en-boy oranlarını değiştirdiğinizde bile diyagonal görüş açısını korumak için sensörün eşmerkezli kırpmalarını kullanır. Bu, hiçbir zaman sensör alanının tamamını kullanmadığı anlamına gelir.

Kamera hala 10,9-34 mm (24-75 mm eşdeğeri) F1,7-2,8 yakınlaştırmayı temel alıyor ve üçte dört tipi (17,3 x 13 mm) sensörden bir dizi kırpma sunuyor. Lens sensörün tamamını kapsamadığından 21 MP çipten yalnızca 17 MP’ye kadar görüntüler elde edebilirsiniz ancak 3:2, 4:3 ve 16:9 kırpmalar aynı çapraz görüş açısını koruyacak şekilde tasarlanmıştır Böylece hepsi gerçek 24-75 mm’lik eşdeğer bir görüş sağlar. Daha önce olduğu gibi merceğin üstündeki bir anahtar bu ürünlerle deney yapılmasını teşvik ediyor.

Kamera, daha yüksek çözünürlüklü 1,84 milyon noktalı (960 x 640 piksel) bir arka ekrana ve güncellenmiş bir vizöre sahip olur. D-Lux8, 2,36 milyon noktalı (1024 x 768 piksel) bir vizör kullanıyor; bu, D-Lux7’nin 2,76 milyon nokta rakamıyla karşılaştırıldığında bir düşüş gibi görünebilir, ancak birçok kişi için bir gelişme olacaktır. Eski modelin teknik özelliklerini yakından okuduğunuzda, bulucunun 2,76 milyon nokta “eşdeğeri” olduğunu söylediğini göreceksiniz; bu, kırmızı, ardından yeşil ve ardından mavi bilgileri birbiri ardına güncelleyen alan sıralı bulucunun kullanıldığını gösterir. Her piksel konumunda kırmızı, yeşil ve mavi ‘nokta’ bulunan geleneksel OLED bulucuya geçiş, kamerayı hızla hareket ettirdiğinizde veya renk yenilemeleri arasında göz kırptığınızda ortaya çıkan hoş olmayan ‘yırtılma’ etkisini ortadan kaldıracaktır.

Yeni kamera aynı zamanda şarj edilebileceği bir USB-C yuvasına da sahip olacak.

D-Lux8, 2 Temmuz’dan itibaren 1595 $ liste fiyatıyla satışa sunulacak.

Leica D Lux 8 back

Basın bülteni:

Leica, 2 Temmuz 2024’te Leica D-Lux 8’in yakında piyasaya sürülmesiyle kompakt dijital fotoğraf makinelerinin devam edeceğini duyurdu

Teaneck, NJ, 23 Mayıs 2024. Leica Camera AG, 2 Temmuz 2024’te yeni Leica D-Lux 8’i piyasaya sürecek. 2003 yılında Alman birinci sınıf üretici ilk D-Lux’u piyasaya sürdü. Sekiz nesil ve çok sayıda özel sürüm sonrasında D-Lux, Leica’nın dijital kompakt fotoğraf makinelerinin en yüksek kalite segmentindeki konumunu sağlamlaştırdı.

Yeni D-Lux 8, mükemmel Leica deneyimini daha kompakt ve erişilebilir bir forma getiriyor. Genel kullanıcı deneyimi ve ikonik tasarım, alanında dünya çapında lider olarak tanınan efsanevi Leica markasının mükemmelliğinin bir kanıtıdır. Gelişmiş kullanıcı konforu için kontroller basitleştirildi ve ergonomik olarak yeniden konumlandırılırken, popüler Leica Q-Kameralardan ilham alan kullanıcı arayüzü daha da kullanıcı dostu hale getirildi. D-Lux 8, 21 MP (etkili 17 MP) ve hızlı Leica DC Vario-Summilux 10,9–34 mm f/1,7–2,8 ASPH sunan 4/3” CMOS sensöre sahiptir. lens (35 mm, 24-75 mm’ye eşdeğer), sezgisel tasarım ve Leica FOTOS uygulamasıyla kusursuz bağlantı. Kamerayla birlikte verilen flaş, D-Lux 8’in çok yönlülüğünü daha da artırıyor.

Kameraya ek olarak yeni bir aksesuar yelpazesi de tanıtılacak. Bunlar arasında bir el tutma yeri, taşıma kayışları, bilek kayışları ve birden fazla renkte mevcut olan deri koruyucular bulunur. Otomatik lens kapağı, yumuşak serbest bırakma düğmeleri ve kalça çantası, çapraz çanta ve ekipman çantası dahil olmak üzere çeşitli çantalar gibi ek aksesuarlar, kameranın portföyünü genişletir.

Leica D-Lux 8, 2 Temmuz 2024’ten itibaren dünya çapında tüm Leica Mağazalarında, Leica Çevrimiçi Mağazasında ve yetkili satıcılar aracılığıyla satışa sunulacak. ABD perakende fiyatı 1.595 dolar olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.