Haberler

Skylum, Özellikle Portre Fotoğrafçılarına Yönelik Düzenleme Uygulamasını Piyasaya Sürüyor

Skylum, portre fotoğrafçısı Julia Trotti ile birlikte profesyonel portre rötuşlaması için özel olarak tasarlanmış yeni bir masaüstü uygulaması olan Project “Barcelona”yı duyurdu.

Şirkete göre , Eylül 2024’te piyasaya sürülecek yeni yazılım, “kullanıcının cihazında yerel olarak çalışan, yapay zeka için optimize edilmiş, verimli bir iş akışı aracılığıyla rutin yüz rötuşlama işlemlerini otomatikleştirerek fotoğrafçıları güçlendirmek ve bunu yapmak kadar kolay hale getirmek” için tasarlandı. ön ayarların uygulanması. Hassas ve ayarlanabilir maskeleme araçlarının ek avantajıyla birlikte, her seferinde mükemmel sonuçlar için gelişmiş kontrol ve doğruluk sağlar. Bu da portre fotoğrafçılarının zaman alan fotoğraf rötuşlama işi ile çekim yapma ve fotoğrafçılık işlerini büyütme arasında denge kurmasına olanak tanıyacak.”

Portre fotoğrafçısı Julia Trotti ile yapılan işbirliği, Skylum ekibinin, portre fotoğrafçılığında hem profesyonel hem de yarı profesyonel yaratıcılar için yararlı olan, zaman kazandıran araçlara yönelik artan talebi fark etmesine yardımcı oldu.

Project Barcelona’nın amacı, rutin yüz rötuşlama süreçlerini verimli, yapay zekayla optimize edilmiş bir iş akışı aracılığıyla otomatikleştirerek fotoğrafçıların bu özel yazılımla yaratıcı büyümeye ve müşteri katılımına odaklanmasına yardımcı olmaktır. Yapay zeka ayrıca kullanıcının cihazında yerel olarak da çalışabilir ve aktif bir internet bağlantısı gerektirmez.

Skylum, Portre Düzenleme Uygulamasını Tanıttı
Portrait App 2

Şirket, uygulamanın hassas ve ayarlanabilir maskeleme araçları aracılığıyla ek kontrol sağlayacağını, “her seferinde mükemmel sonuçlar” için kontrolü ve doğruluğu artıracağını söylüyor. Bu, portre fotoğrafçılarına fotoğraf rötuşlama gibi zaman alan görevleri dengelemenin bir yolunu sunacak.

Portrait App 4
Portrait App 5

Ivan Kutanin, “Proje “Barcelona”nın (halka açık adı yakında açıklanacak) geliştirilmesinde, yazılımımızı her yerdeki portre fotoğrafçılarının özel ihtiyaçlarını karşılayan profesyonel bilgilerle doldurmak için ünlü fotoğrafçı Julia Trotti ile yakın işbirliği içinde çalışıyoruz” diyor. Skylum’un CEO’su. “Luminar Neo’nun çok çeşitli fotoğrafçılık zorluklarına uygun düzenleme çözümleri sağlaması gibi, bu yeni uygulama da portre fotoğrafçılarının en yüksek kalitede rötuşlama elde etmesine yardımcı olmak ve onlara yeni yaratıcı olanaklarla ilham vermek için en son yapay zeka teknolojisini kullanıyor.”

Portrait App 6

Yeni uygulama, genel renk tonunu, kusurları, makyaj düzeltmelerini ve rengi düzeltmek için hedeflenen cilt bölgelerinde hızlı ve ince değişiklikler yapan Cilt Tonlama da dahil olmak üzere çeşitli temel özelliklerle piyasaya sürülecek. Göz Geliştirme, iris parlamasını ekleyebilir, kızarıklığı ortadan kaldırabilir ve gözlerin genel şeklini ayarlayabilir; Diş Beyazlatma ise “parlak bir gülümseme” vaat eder.

Fotoğrafçılar ayrıca ten rengine, giysiye veya zemine iltifat edecek yaratıcı makyaj stilleri ve renkleri uygulamak için Makyaj Uygulamasını da kullanabilirler. Editörler ayrıca vücut oranlarını ayarlamak ve ince duruş değişiklikleri yapmak için Vücut Geliştirme’yi kullanabilir.

Adobe Lightroom ve Camera Raw’daki AI Lens Bulanıklığı gibi Project Barcelona da portrelere alan derinliği efektleri eklemek için bir Bokeh Effects aracına sahip olacak.

Portrait App 7

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

Yeni uygulamanın kesin fiyatlandırması yayınlandığı sırada mevcut değildi, ancak şirket, Project Barcelona için erken kayıt tekliflerinin 25 Haziran 2024’te başlayacağını ve daha fazla bilginin o dönemde Skylum’un resmi web sitesi aracılığıyla yayınlanacağını söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.