Haberler

Amazon'un Yeni Yapay Zeka Görüntü Aracı, Gerçek Ürünlerin Arkasına Sahte Arka Planlar Koyuyor

Amazon, ürün reklamları için sanal arka planlar oluşturmak ve sanal arka planları gerçek öğelerin arkasına yerleştirmek için yapay zekayı (AI) kullanan yeni bir beta özelliği yayınladı.

Amazon, üretken yapay zeka çözümünün “yaratıcı engelleri ortadan kaldıracağını ve markaların, reklamlarının performansını artırmaya yardımcı olan yaşam tarzı görüntüleri üretmesine olanak tanıyacağını” söylüyor. Amazon, düz beyaz arka plana sahip ürünler yerine yaşam tarzı bağlamına sahip ürünlere yönelik reklamların tıklama oranlarının %40’a kadar daha yüksek olabileceğini söylüyor.

Amazon , Adobe Photoshop’ta elle gerçek ürün fotoğrafçılığı yapmaktan veya gerçekçi kompozitler oluşturmaktan farklı olarak, yeni üretken özelliğini hiçbir teknik uzmanlık gerektirmeyecek şekilde çerçeveliyor.

Engadget’ın bildirdiği gibi özelliğin kullanımı oldukça kolay olacağa benziyor. Reklamverenler, Amazon Reklam Konsolu’nda ürünlerini seçebilir, “Oluştur”a tıklayabilir ve ardından saniyeler içinde oluşturulan çeşitli görsel seçenekleri arasından seçim yapabilir. Reklamverenler, oluşturulan görselleri kısa metin istemleriyle daha da hassaslaştırabilir.

En son yapay zeka aracı, Amazon’un geçen ay piyasaya sürdüğü ve ürün listelemeleri için metin oluşturmak amacıyla yapay zekayı kullanabilen bir aracı ve bu yaz başlatılan ve ürün incelemelerinin özetlerini oluşturmak için yapay zekayı kullanan daha önceki bir özelliği takip ediyor.

Yapay Zeka Görüntü Aracı

Amazon Reklam Ürünleri ve Teknolojisi kıdemli başkan yardımcısı Colleen Aubrey, “İlgi çekici ve farklı kreatifler üretmek maliyeti artırabilir ve çoğu zaman reklam sürecine ek uzmanlık katmayı gerektirir” diyor. “Amazon Ads olarak her zaman reklamverenlerimiz için anlaşmazlıkları azaltmanın, onlara çabayı en aza indirirken daha fazla etki sağlayan araçlar sunmanın ve sonuçta müşterilerimize daha iyi bir reklamcılık deneyimi sunmanın yollarını düşünüyoruz.”

Aubrey, “Görüntü oluşturmayı basit ve kolay hale getirecek araçlar sağlamak, reklamverenleri desteklemenin ve aynı zamanda müşterilerimizin reklamları daha ilgi çekici ve görsel açıdan zengin görmesini sağlamanın başka bir yoludur” diye ekliyor. “Üretken yapay zekanın mükemmel bir kullanımı; daha az çaba ve daha iyi sonuçlar.”

Amazon Ads, yeni görsel oluşturma özelliğini belirli reklamverenlerin kullanımına sunmaya başladı ve zamanla bu özelliğin kullanılabilirliğini genişletecek.

Aubrey sözlerini şöyle bitiriyor: “İmaj oluşturma yeteneğimizin kullanıma sunulmasıyla birlikte, herhangi bir reklamveren artık kampanyalarını daha ilgi çekici hale getiren benzersiz, yaşam tarzına uygun yaratıcı varlıklar oluşturmak için basit bir araç kullanabilir ve üstelik hiçbir ek ücret ödemeden.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.