fbpx
Haberlerİncelemeler

Sony E-Mount için Sigma 50mm f / 1.4

Sigma geçtiğimiz günlerde, Sony E-mount için Art lens serisine gelen dokuz ana lensi duyurdu.

Tüm Sigma lensleri gibi, bu da kendi fermuarlı taşıma çantasıyla geliyor. Ayrıca ön-arka kapaklar ve bir lens kapağı dahil:) Kullanımda iken korumak için bir 77mm UV filtresi satın almak isteyebilirsiniz, ancak hemen kullanıma hazırdır.

Sony E-Mount için Sigma 50mm f / 1.4 Sanat Lensi
Bu 50mm E-mount lens, full frame formatlı Sony aynasız kameralar için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, APS-C modelleri ile de kullanılabilir. (sonuçta ortaya çıkan görüntüyü hafifçe kesecektir).

Objektif f / 1,4 ila f / 16 diyafram açıklığına sahiptir. F / 1,4’ün maksimum diyaframında çekim yaparken, pürüzsüz bir bokeh ile sığ bir alan derinliği üretir. Bu da portre için mükemmeldir.

Sigma 50mm f / 1.4 Art objektif, Nikon, Canon DSLR’ler, Sony A-mount’lar ve Sony E-mount’lar dahil olmak üzere çeşitli kamera montajları için üretildi.

Sony E-Mount için Sigma 50mm f / 1.4 Sanat Lensi

Sigma, bu lensi sanat serisinin bir parçası olarak tanımlıyor. Bu da çeşitli çekim ortamlarında yüksek optik performans için tasarlandığı anlamına geliyor.

Objektif yüksek kaliteli bir görünüm ve his veriyor. Çoğunlukla metalden oluşan bu lens büyük ve hantal. Bu daha büyük ellerde olanlar için harika olsa da, sadece tek bir aralığı kapsayan büyük ve ağır bir merceğe sahip olmak, bazıları için bir sorun olabilir.

Otomatik Odak Performansı
Bu lens, Sony a7R III ile kusursuz bir şekilde çalışıyor ve doğal bir lens gibi geldi. Net, zıt bir nokta ile otomatik odak hızlı ve duyarlı. Bazen objektif, düşük ışık senaryolarına odaklanmak için daha yavaştı. Manuel olarak odaklanmanız gerekiyorsa, düğmeyi AF’den MF’ye çevirin ve lensin ön tarafındaki büyük odaklama halkasını kullanın.

Sony E-Mount için Sigma 50mm f / 1.4 Sanat Lensi

Bu lensle çekilen resimler mükemmel, iyi doygun renkler ile net. F / 1.4’te geniş açılı çekim yaparken bile, fotoğraf konuları arka planda tereyağsız bokeh ile keskin. Çok fazla vinyet yok.

F / 8’de çekim yaparken görüntü keskinliği ve bokeh dengesi sağlansa da, objektif f / 8’deki keskin netliğe ulaşıyor.

Tüm üçüncü taraf objektif yuvaları kusursuz bir şekilde çalıştıysa, fotoğrafçıların mercek adaptörlerini kullanmayı bile rahatsız edeceğinden şüpheli gözükmektedir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.