Haberler

Ricoh, GR IIIx Urban Edition Özel Sınırlı Kamerayı Piyasaya Sürüyor

Ricoh, GR IIIx‘i GR IIIx Urban Edition Special Limited Camera adlı yeni bir sınırlı üretim modelinde piyasaya sürdüğünü duyurdu. Mercek çerçevesinin etrafında farklı bir metalik gri kaplama ve lacivert halkanın yanı sıra özel aksesuarlara sahiptir.

Kamera gövdesi, Ricoh’un kentsel peyzajın cesur tonlarını anımsatacak şekilde tasarlandığını söylediği metalik gri bir kaplamaya sahiptir. Bu benzersiz dış kaplama, çok katlı bir işlem gerektirir ve bu, Ricoh’un kameranın ayırt edici görünümü ve dokusu olarak tanımladığı şeyle sonuçlanır. Şirket, bu kaplamanın estetik farklılığa ek olarak, fotoğrafçının kamerayı daha sıkı kavramasını da kolaylaştırdığını söylüyor.

GR IIIx Urban Edition Özel Sınırlı Kamerayı Piyasaya Sürüyor

Ricoh, GR IIIx Urban Edition kamera gövdesinin lens çerçevesinin etrafındaki lacivert halkayla vurgulandığını söylüyor, şirketin söylediğine göre, yağmur sonrası bir su birikintisine yansıyan masmavi gökyüzü veya “hiç uyumayan bir şehrin parlak neon işaretleri” gibi tipik sokak çekimleri görüntülerini temsil etmek için seçildi.

GR IIIxUE Situation 08 Shadow Bkgd

Kameranın gücü kapatıldığında, ürün logosunu ve Ricoh’un paketin kentsel odaklı konseptini simgelediğini söylediği sokak görünümü görüntüsünü içeren özel bir kapatma ekranı görüntüleniyor.

Kameradaki estetik değişikliklere ek olarak, Ricoh GR IIIx Urban Edition kitinde deri el kayışı ve metalik sıcak ayakkabı kılıfı bulunur.

GR IIIxUE Productimage 03 strap view

Yeni Kamera Özellikleri

Bu kamera aynı zamanda, Urban Edition ile birlikte piyasaya sürülecek bir donanım yazılımı güncellemesi aracılığıyla standart GR IIIx modelleri için de kullanılabilecek birkaç yeni işlevi piyasaya sürüyor.

  • Snap Distance Priority modu, yeni bir pozlama ayarı: Anlık fotoğraflar için tercih edilen mesafe ve istenen alan derinliği (DOF) önceden ayarlandıktan sonra, kamera kullanıcının bu ayarları hızlı ve kolay bir şekilde geri çağırmasını sağlar. Bu ayar, pan-fokuslu fotoğrafçılıkta kullanılan alan derinliğini sağlayan diyaframı seçecek şekilde programlanmıştır, bu da onu özellikle hızlı enstantane fotoğrafçılığı için kullanışlı hale getirir.
  • Otomatik Alan AF (Merkez) odak modu: Tüm görüntü alanını kapsamak yerine, bu mod yalnızca görüntü alanının merkezi etrafındaki dokuz odak bölgesinde çalışır ve kameranın ön plandaki çimenli bir alan gibi istenmeyen öğelere odaklanmasını engeller. bir görüntünün.
  • AF modu deklanşör özelliğini etkinleştirin: Deklanşöre yarım basıldığında, kullanıcı AE sistemini kilitlemeden yalnızca AF sistemini kilitleyebilir.
  • Anlık Görüntü modu: Anlık Görüntü moduna 11,5 fit (3,5 metre) mesafe ayarı eklendi; ve oynatma sırasında monitöre uzun süre basılması, kullanıcının oynatma işlevi seçim menüsünü anında geri çağırmasını sağlar.

Kameranın diğer işlevleri standart GR IIIx ile aynıdır.

GR IIIxUE Solo 04 Kit
GR IIIxUE Solo 01 front

Ricoh GR IIIx Urban Edition Special Edition kamera, Nisan 2022’den itibaren 1.099,95 $ karşılığında sınırlı sayıda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.