Haberler

Gecikmeler Bekleniyor: Lumix GH6’ya Talep Beklenenden Yüksek

Panasonic’in yeni Lumix GH6 modeli , bugün kamerayı ön sipariş eden herkesin onu almasının biraz zaman alabileceğini duyurduğu için şirketin beklediğinden daha popüler görünüyor.

Panasonic, web sitesinde halka açık bir duyuruda , 25 Mart’ta piyasaya sürülmesi planlanan kameranın, şirketin beklediğinden daha fazla ön sipariş aldığını söyledi.

“Beklentilerimizi fazlasıyla aşan rezervasyonlar aldık, bu nedenle önceden rezervasyon yapmış olan bazı müşteriler kamerayı piyasaya çıktığı gün teslim alamayabiliyor,” diye yazıyor şirket, Japonca’dan tercüme edilmiş bir makineyle.

“Ayrıca, gelecekte rezervasyon yapan müşterilerin ürünü piyasaya çıktıktan sonra teslim alması biraz zaman alabilir. Ürünü dört gözle bekleyen müşteriler de dahil olmak üzere tüm ilgililerden verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı içtenlikle özür dileriz. Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve en kısa sürede teslim etmek için elimizden geleni yapacağız. Anlayışınız için minnettarız.”

GH6 duyurulduğunda Panasonic , “Mart ortasında” mağazalarda satışa sunulacağını söyledi ve bu muhtemelen bayilerin beklenen sevkiyat tarihini 15 Mart olarak belirtmesine neden oldu. Panasonic’in web sitesindeki not, bunun böyle olmadığını gösteriyor. Ancak doğru, ancak kameranın müşterilere gönderilmeye başlanacağı, ayın ortasından ziyade ayın sonuna, yani 25 Mart’a kadar.

Lumix GH6'ya Talep Beklenenden Yüksek
Lumix GH6’ya Talep Beklenenden Yüksek

Bu elbette Panasonic’e has bir durum değil. Nikon, Canon ve Sony’nin hepsinin ürün arzını yüksek tutmakla ilgili sorunları var. Nikon, Z9 için ön siparişlerde aylar geride kaldı ve Canon, R3‘ü teslim etmede altı aya kadar geride kaldı . Sony, kameralar ve çeşitli lensler dahil olmak üzere çok sayıda gecikmeli ürünü duyurdu .

Şimdiye Kadarki En Yüksek Çözünürlüklü Micro Four Thirds Kamera

Panasonic Lumix GH6, fotoğrafta birinci, video ikinci kamera olarak konumlandırıldı ve 20 megapikselin üzerinde çözünürlüğe sahip ilk Micro Four Thirds kamera. Daha fazla çözünürlük, daha fazla video kayıt seçeneği, daha büyük dinamik aralık ve daha iyi vücut içi görüntü sabitleme gibi kapsamlı iyileştirmeler sunar. Panasonic’in değiştirmediği şey ise, şirketin Odaklanmadan Derinlik (DFD) teknolojisiyle birlikte kontrasta dayalı kalan otomatik odaklama sistemidir.

GH6’nın resmi duyurusu öncesinde basına konuşan Panasonic, faz bazlı sistemlerin daha popüler olduğunu anladığını ancak GH6’nın orijinal gelişimi başladığında bunun henüz bir endüstri standardı olmadığını söyledi. O zamanlar, faz tespiti üzerinde değil, öncelikle dinamik aralık yeteneklerini artırma üzerinde çalışıyor. Panasonic daha sonra bir seçimle karşı karşıya kaldı: Üzerinde çok zaman harcadığı tasarımı rafa kaldırabilir veya bunun yerine dinamik aralığa odaklanan mevcut tasarımı sürdürebilirdi. Açıkçası, şirket ikinci yolu seçti.

Açıkça görülüyor ki, 44.000TL‘lik kameranın yakın gelecekte elde edilmesi zor olacağından , bu talebi etkilemedi .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.