Haberler

Leica ‘Reporter’ Q2 Monochrome

Leica, başka bir özel üretim kamerayla tekrar geri döndü ve bu kez Q2 Monochrom kameraya orijinal Q2 ve M10-P kameralarına verilen ‘Reporter’ muamelesini veriyor.

Hemen hemen her sınırlı sayıda Leica modelinde olduğu gibi, Q2 Monochrom Reporter iç kısımda önceki modele göre tamamen değişmeden kalır. Dikkat çekici bir şekilde, kamera hala tek renkli fotoğrafçılık için özel olarak tasarlanmış tam çerçeve 47MP sensöre sahip. Leica, bu monokrom sensörün Bayer yüklü muadili ile karşılaştırıldığında iki ek dinamik aralık durağı (13EV’ye karşı 11EV) yakalayabildiğini söylüyor. Sensörün önünde, Q2’ye takılı bulunan aynı stabilize 28mm F1.7 ASPH lens bulunur.

  • Leica Reporter Q2 Monochrome on
  • Leica Reporter Q2 Monochrome front
  • Leica Reporter Q2 Monochrome ust
  • Leica Reporter Q2 Monochrome arka

Ancak dışarıdan, Q2 Monochrom Reporter her zamanki Ordu Yeşili boya işini alır ve Kevlar ön tarafa sarılır. Leica, yeşil boyanın “aşınmaya dayanıklı” özelliklere sahip olduğunu söylüyor ve Kevlar liflerinin, yalnızca sargıyı görsel olarak değiştirmekle kalmayıp aynı zamanda liflerin dokusu daha belirgin hale geldikçe ek tutuş sağlayan benzersiz bir patina oluşturmak için zamanla aşınacağını söylüyor.

Reporter Q2 Monochrome

Leica Q2 Monochrom Reporter, standart Leica Q2 Monochrom’a göre 100$’lık makul bir prim olan 6.295$’a Leica bayilerinden satın alınabilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu