Haberler

47 megapiksel sensörlü Leica Q2 ve öne çıkan özellikleri

Özellikle Sony ve Canon’un yüksek çözünürlüklü makinelerini piyasaya sürmesi ve fotoğrafçıların bu makineleri benimsemesi Leica’yı da harekete geçirdi. İşte karşınızda Leica Q2!

  • Leica Q2 45
  • Leica Q2 46
  • Leica Q2 47
  • Leica Q2 22

Son yıllarda artan çözünürlük trendine Leica’nın da katıldığını görüyoruz. Dünyanın en özel fotoğraf makinelerine imza atan Leica, yeni fotoğraf makinesini tanıttı. Leica Q2 olarak adlandırılan makine, sunduğu yüksek çözünürlükle farkını ortaya koyuyor. 47,3 megapiksel çözünürlük sunan tam kare sensörü bünyesinde barındıran Leica Q2, Leica Q modelinin güncellenmiş bir modeli olarak göze çarpıyor. Leica Q modelinde 24 megapiksellik tam kare sensörün kullanıldığını hatırlatmakta yarar var. 28 mm’lik F/1.7 diyaframlı lensin tercih edildiği Leica Q2’de ISO hassasiyeti maksimumda 50.000’e kadar artırılabiliyor.

Arka tarafında 3 inç boyutunda 1,04 milyon nokta 3 inç dokunmatik sabit LCD ekranla birlikte gelen Leica Q2’da yüzde 100 kapsama alanlı elektronik vizör mevcut. Minimum enstantane hızı 60 saniye, maksimum deklanşör hızı 1/2.000 saniye olan Leica Q2, kullanıcıların saniyede 30 kare 4K video kaydetmesine de izin veriyor. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları sayesinde çekilen fotoğraflar kablosuz olarak mobil cihazlara aktarılabiliyor. Leica’nın belirttiğine göre Leica Q2’nin pil kapasitesinde de artış mevcut. Tam dolu pille 370 kare çekim gerçekleştirebilen Leica Q2, 718 gram ağırlığında. IP52 sertifikası sayesinde su sıçramalarına karşı da dayanıklı olan makine, yurt dışında piyasaya sunulmuş durumda.

Leica Q2’nin satış fiyatı ne olacak?

Leica Q2’nin yurt dışındaki satış fiyatı ise 4.995 dolar. Leica Q2’nin çok yakında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor. Makinenin Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

Leica Q2 İncelemesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.