EkipmanlarHaberler

Nikon D6 DSLR fotoğraf makinesi tanıtıldı

Uzun zamandır beklenen Nikon D6 profesyonel DSLR fotoğraf makinesi sonunda tanıtıldı. İşte üst seviye gövdenin öne çıkan özellikleri.

Nikon D6 için hatırlarsınız geçtiğimiz yıl resmi geliştirme duyurusu yapılmıştı. Şimdi ise model resmi olarak tüm detaylarıyla lanse edildi. Nikon D5’in üstüne gelen ve bu sınıfta alıştığımız tasarım çizgisini devam ettiren DSLR fotoğraf makinesi, adeta “tank” gibi bir gövde üstüne kuruluyor. Direkt olarak detayları aşağıda yer alan Canon EOS-1D X Mark III karşısına çıkarılan model, her türlü zorlu koşula dayanıklı. Profesyonel DSLR’ın merkezinde 20,8 megapiksel FF (Tam Kare) bir Nikon üretimi sensör yer alıyor. EXPEED 6 işlemci ile saniyede 14 seri çekim yapabilen gövde, çok yüksek düşük ışık performansıyla geliyor. ISO değeri istenirse tam 3,2 milyon seviyesine kadar çıkabiliyor. Modelin en çok dikkat çeken yanı ise yeni otomatik netleme sistemi oluyor. D5’in hali hazırda çok iyi olan netleme performansı daha da iyi hale getirilmiş durumda. Bu detay modelin hitap ettiği kitle için çok iyi görünüyor. Gigabit ethernet üstünden hızlı veri aktarımı yapabilen gövde, arkasında 3,2 inç boyutunda sabit bir LCD ekran taşıyor. Nikon D6 içerisinde sürpriz olmadığı üzere elektronik değil optik vizör kullanıldığını da belirtelim.

Nikon D6 sadece profesyonellere hitap eden bir gövde Üst seviye fotoğraf yanında video da çekebilen gövde, burada 4K 30 fps kayıt gerçekleştirebiliyor. Video konusunda Canon EOS-1D X Mark III gerisine düşen model, bir ilke imza atarak Compact Flash desteğiyle geliyor. Yerleşik olarak WiFi, Bluetooth ve GPS bağlantı destekleriyle gelen modelin, fiyatı ise tahmin edebileceğiniz üzere çok yüksek. Gövde için 6.500 doların gözden çıkarılması gerekiyor. Çıkış ise 2020 Nisan ayında başlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.