Ekipmanlar

Leica M10-P “Reporter”

Leica en yeni fotoğraf makinesini fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu. Leica M10-P ”Reporter” isimli makine her Leica makinesi gibi hayalleri süslüyor.

Leica Oskar Barnack Ödülü’nün 40. yıldönümünü kutlayan kutlamaların bir parçası olarak Leica Camera AG, Leica M10-P’nin özel bir tasarımını tanıttı. Bu yeni versiyon, M10-P “Reporter” (Muhabir) adını taşıyor.

Leica M10-P “Reporter” (Muhabir) adını taşıyan özel bir model duyurdu.

Bu yeni ve sağlam model, en zorlayıcı şartlara uygun, ödün vermeyen bir röportaj kamerası… Şirketin tarihi boyunca birçok Leica kamerası, basın ve röportaj fotoğrafçılarının ihtiyaçları düşünülerek geliştirildi. 

Leica, 1975’ten beri kesinlikle sınırlı, özel baskılar çıkarmaktadır. Bu istisnai modeller, Leica tarafından sanatçılar, fotoğrafçılar, tasarımcılar ve seçkin markalarla işbirliği içinde tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu gelenek sayesinde, mükemmel bir şekilde koordine edilmiş aksesuarlara sahip bir dizi sıra dışı ve benzersiz özel model ve set piyasaya sürüldü.

Koyu yeşil, özellikle çizilmeye karşı dayanıklı kaplaması ve Kevlar kamera kaplamasıyla Leica M10-P ” Reporter “, zamanımızın en dikkat çekici röportajlarının çoğunun oluşturulduğu son derece zorlu koşulları akla getiriyor. Kevlar, balistik koruyucu giysi üretiminde sıklıkla kullanılan sentetik bir elyaftır. Doğal UV ışınlarına maruz kaldığında, kameranın vücut zırhı kademeli olarak üst ve taban plakasıyla aynı renge dönecektir. Zırhın elmas örgülü dokusu “Reporter”i özellikle kavrayıcı ve tutması rahat hale getirir. Kameranın tüm gravürleri açık yeşille kaplanmıştır, bu da siyah kaplamalı kameralarda geleneksel olarak kullanılan beyaz kaplamalardan daha göze çarpmayan bir etkiye neden olur. Teknik özellikleri açısından, bu yeni versiyon seri olarak üretilen Leica M10-P ile aynıdır. 

  • M10 P Reporter Body
  • M10 P Reporter Body BACK Jan21
  • M10
  • M10 P Reporter Body TOP v2 RGB 1512x1008 NEU reference

Leica M10-P “Reporter” Fiyatı

Yüzde 100 kapsama. alanlı optik sensörün yer aldığı makinenin minimum deklanşör hızı 8 saniye, maksimum enstantane hızı ise 1/4.000 saniye. Satış tarihi henüz belli olmayan makine dünya genelinde sınırlı sayıda üretileceği için makinenin fiyatı çok yüksek. Leica M10-P ”Reporter”ın Amerika’daki satış fiyatı 8.795 dolar.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu