Ekipmanlar

EISA Ödüllerine göre 2019 yılının en iyi objektif ve fotoğraf makineleri

Prestijli EISA Ödülleri, 2019-2020 yılları arasında en iyi kameralar, lensler ve ürünler için seçimlerini açıkladı.

Sony, geçen yıl aynasız kamera kategorilerine hükmedip a7 III ile Yılın Kamerasını kazandıktan sonra, rakipleri bu yıl yeni ürünleri ile büyük ödüller aldı.

Ödüller, dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan 17 lider fotoğraf yayınından teknik uzmanlar tarafından seçiliyor.

Yılın Kamerası: Nikon Z6

nikonz6
EISA Ödüllerine göre 2019 yılının en iyi objektif ve fotoğraf makineleri 8

Nikon Z6 aynasız fotoğraf makinesi genel Yılın en iyi kamerası ödülünü kazandı. İşte EISA Ödülleri‘nin kamera hakkında söylediklerini:

Nikon, Z6 ile neredeyse her çekim koşulunda mükemmel görüntüler sunan, sansasyonel kullanım ve sağlam yapı kalitesine sahip üstün bir kamera yaptı. Otofokus sistemi, öznenin çerçeveye yerleştirildiği her yere doğru odaklanmayı sağlayan Eye-Detection AF’yi içerir. Büyük ve keskin elektronik vizör, resimlerinizin nasıl döneceğine dair gerçek bir önizleme sağlarken, gövde içi görüntü sabitleme, fotoğraflarınızı F-mount DSLR optikler de dahil olmak üzere, kullanabileceğiniz her objektif ile keskin tutmanıza yardımcı olur. Oldukça basit, bu şu anda ciddi fotoğrafçıların alabileceği en iyi kamera.

İşte diğer En İyi Ürün kazananları (açıklamaların bazıları ile birlikte):

Gelişmiş Kamera: Fujifilm X-T3

xt3
EISA Ödüllerine göre 2019 yılının en iyi objektif ve fotoğraf makineleri 9

Gelişmiş Tam Kare Kamera: Panasonic LUMIX S1R

s1r
EISA Ödüllerine göre 2019 yılının en iyi objektif ve fotoğraf makineleri 10

Tam Kare-Kamera: Canon EOS RP

eosrp
EISA Ödüllerine göre 2019 yılının en iyi objektif ve fotoğraf makineleri 11

Kompakt Fotoğraf Makinesi: Sony RX100 VI

compactsony
EISA Ödüllerine göre 2019 yılının en iyi objektif ve fotoğraf makineleri 12

Fotoğraf / Video Kamera: Sony a6400

sonya6400
EISA Ödüllerine göre 2019 yılının en iyi objektif ve fotoğraf makineleri 13

Kamera Yeniliği: Fujifilm GFX100

“GFX100 ile Fujifilm, genellikle büyük sensörlü, yüksek çözünürlüklü sistemlerle ilgili kısıtlamalardan zarar görmeyen 100 megapiksel orta formatlı bir kamera yaptı. Vücut içi görüntü sabitleme özelliğine sahip bu türdeki ilk kamera olarak, çok daha geniş bir koşulda elde yapılan çekim için kullanılabilir. Yay montajlı deklanşör mekanizması, sensörden izole edilir ve netliği etkileyen deklanşör titreşimi riskini en aza indirir. GFX100, ayrıca daha hızlı otomatik netlemeyle sonuçlanan, sensör üzerinde faz algılama sunan ilk orta formatlı kameradır. Üstelik, 4K video çeken, hiçbir görüş alanı kesilmeden ilk orta format kamera. ”

Lens İnovasyonu: Canon RF 28-70mm f / 2L

“Canon RF 28-70mm F2L USM, tüm fokus uzunluğu boyunca sabit bir f / 2 diyafram açıklığı sağlayan tam çerçeve aynasız kameralar için ilk standart zoom objektifidir. Bu, fotoğrafçıların alan derinliğini daha önce yalnızca ana lenslerle mümkün olan bir dereceye kadar sınırlamasına olanak tanır ve düşük ışık koşullarında daha hızlı enstantane hızlarına izin verir. USM motoru hızlı ve güvenilir otomatik odaklama sağlarken, görüntü kalitesi ve netliği zoom aralığında mükemmel. Objektif, EOS R montajı ile neler başarılabileceğini gösteren muhteşem bir gösteri. ”

Fotoğraf Yeniliği: Sony Gerçek Zamanlı Eye AF

“Sony’nin en yeni gerçek zamanlı otomatik netleme algoritmaları bir oyun değiştirici. Gelişmiş Gerçek Zamanlı Göz AF, tam olarak bir kişinin gözlerine veya hatta Gerçek Zamanlı Hayvan Gözü AF işlevine sahip bir evcil hayvana odaklanır. Sürekli otomatik netleme modunda, Real-Time Eye AF, yüzlerinin bir kısmı geçici olarak gizlenmiş olsa veya kameradan uzak olsa bile hareketli bir konuya netleme yapar. AI odaklı geliştirmeler ayrıca hareketli konular için doğru ve güvenilir izleme sağlar. Gerçek Zamanlı İzleme sistemi tüm vücudu tanır ve odak alanı yüz ve gözler arasında kusursuz bir şekilde değişir. Bu, spor fotoğrafçılarının öngörülemeyen hareketleri güvenli bir şekilde izleyebildiği ve AF sistemine her çekimi odaklayacağından emin olduğu anlamına geliyor. ”

Fotoğraf Yazılımı: Skylum Luminar

“Skylum’daki Luminar 3, yakında v4’e yapılan bir güncellemeye tanıklık ediyor, Mac OS ve Windows için tüm beceri düzeylerindeki fotoğrafçıların resimlerini birkaç fare tıklamasıyla ve çarpıcı sonuçlarla optimize etmelerini sağlayan bir resim düzenleme programı. Yapay zeka teknolojisi sayesinde bu mümkün olmaktadır. Düzenlemek, seçmek ve maskelemek tamamen otomatiktir ve aniden daha önce sadece manuel olarak yapılabilecek sıkıcı görevlere bir saniye içinde ulaşılır. Deneyimli fotoğrafçılar yazılımdan en iyi şekilde yararlanmak için manuel olarak ayarlamalar yapabilir. Hem bağımsız bir program hem de Adobe Photoshop ve Lightroom için bir eklenti olarak kullanılabilir. ”

Zoom Lens: Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD

Wide-Angle Zoom Lens: Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD

Standard Zoom Lens: Canon RF 24-105mm f/4L IS

Pro Standard Zoom Lens: Nikon NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S

Telephoto Zoom Lens: Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG OS HSM

Pro Telephoto Zoom Lens: Sigma 70-200mm f/2.8 DG OS HSM

Wide-Angle Prime Lens: Sony FE 24mm f/1.4 GM

Standard Prime Lens: Canon RF 50mm f/1.2L

Portrait Prime Lens: Sony FE 135mm f/1.8 GM

Telephoto Prime Lens: Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS

Super-Telephoto Prime Lens: Canon EF 600mm f/4 IS III

Kazananların ve yorumların tam listesini EISA Awards web sitesinde bulabilirsiniz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.