Ekipmanlar

Nauticam’den, Nikon Z7 ve Z6’ya Özel Ekipman!

Sualtı ekipman üreticisi Nauticam, Nikon’un yeni tam çerçevesiz aynasız fotoğraf makinelerinin sahipleri için yeni tasarlanan bir ünite oluşturmak için çalışmalara başlamıştı.

Nauticam NA-Z7, Z7 veya Z6’yı barındırabilir ve kullanıcıların bunları dalgaların altında 100m / 330ft’a indirmelerini sağlayan ekipmanı duyurdu.

nauticam002

Nauticam NA-Z7 olarak adlandırılan sistem, yeni Z lenslerle monte edilen kameralarla uyumlu şekilde çalışıyor. Çoğu kullanıcı F montajlı lens koleksiyonuna sahip olduğundan, bunlar FTZ adaptörüyle de kullanılabiliyor. İki adet lens serbest bırakma tuşu tasarıma dahil edilmiştir, bu sayede her iki tip kamera kameradan çıkartılmak zorunda kalmadan değiştirilebiliyor. Bağdaştırıcıyı çıkarmak veya gerçekten takmak isterseniz, fotoğraf makinesinin çıkarılması gerekiyor. Yeni Z kameraların tuş yerleşimi D850 gibi modellerden biraz farklı olsa da, Nauticam’ın kullanıcılara kolaylık sağlamak için çok çalıştığı belirtiliyor.

Nauticam bu yeni ekipmanı kullanıcılarının uyum sağlama konusunda çaba göstermesini sağlamak için çok çalışmış. Şirket, erişim verdikleri düğmelerin taşınmasına rağmen ana kontrolleri ekipmanda aynı yerlerde tutmayı başardı. Örneğin, kameranın üzerindeki gerçek düğmelerin LCD’nin sağında olmasına rağmen, N120 serisi kasaların kullanıcılarının kendilerini bulmayı beklediği yerlerde büyütme kontrolleri ile sağ tarafında tutulmuş.

nauticam003

Kullanıcıların su altında profesyonel çekimler yapmak isteyen kullanıcılar için özel olarak geliştirdiği Nauticam NA-Z7’nin yurt dışındaki fiyatı ise 3.450 dolar.
Daha fazla bilgi için Nauticam web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.