Ekipmanlar

DJI Osmo Pocket 3 Daha Büyük Sensöre ve Daha Fazla Video Özelliğine Sahip

DJI , Tip 1 inç CMOS görüntü sensörüyle çalışan yeni cep boyutunda gimbal kamera Osmo Pocket 3‘ü duyurdu.

DJI Kıdemli Ürün Grubu Müdürü Paul Pan, “Osmo Pocket 3 ile elde taşınan görüntülemeyi yeniden tasarladık ve kullanıcılara hassasiyeti ve taşınabilirliği daha önce hiç olmadığı şekilde birleştiren yaratıcı bir araç sunduk” diyor. “Kullanıcılarımızın bu olağanüstü kamerayla yakalayacağı inanılmaz hikayelere ve anlara tanık olmak için sabırsızlanıyoruz.”

Osmo Pocket 3, saniyede 120 kareye kadar ağır çekim 4K video çekebiliyor; bu, önceki modelin 4K/60p sınırına göre büyük bir gelişme. Bu, DJI Osmo Pocket 3’te sunulan tek yükseltme değil. Görüntü sensörünün kendisi büyüktür ve Tip 1/1,7 inç çipten daha büyük Tip 1 inç sensöre geçiş yapar.

DJI Osmo Pocket 3
DJI Osmo Pocket 3 Daha Buyuk Sensore ve Daha Fazla Video Ozelligine Sahip 002
DJI Osmo Pocket 3 Daha Buyuk Sensore ve Daha Fazla Video Ozelligine Sahip 003

Kamera 4K/60p’de standart video çekebiliyor ve 1080p, 2,7K ve 4K çözünürlük seçeneklerini içeren benzersiz hyperlapse, timelapse ve motionlapse içerik modları içeriyor. Kamera ayrıca 4K/30p’ye kadar çalışan Düşük Işıkta Video modunu da içerir. DJI, “Özel görüntü kalitesi optimizasyonu sayesinde Osmo Pocket 3’ün gece çekimleri, düşük ışıklı sahnelere netlik ve özgün renklerle hayat veriyor” diye söz veriyor. Kamera ayrıca farklı cilt tonları için ince ayarlı pozlama içerir ve 10 bit D-Log M ve 10 bit HLG renk modlarına sahiptir.

DJI Osmo Pocket 3 Daha Buyuk Sensore ve Daha Fazla Video Ozelligine Sahip 004
DJI Osmo Pocket 3 Daha Buyuk Sensore ve Daha Fazla Video Ozelligine Sahip 005
DJI Osmo Pocket 3 Daha Buyuk Sensore ve Daha Fazla Video Ozelligine Sahip 006

Ancak konu fotoğraf çekmeye gelince, Osmo Pocket 3 9,4 megapiksel çözünürlükte görüntüler çekiyor. İlginç bir şekilde, eski Pocket 2’deki daha küçük sensör 64 megapiksel fotoğraflar çekiyor. Kameranın ISO değeri 50 ile 6.400 arasında değişir.

DJI Osmo Pocket 3’ün dahili lensi, Pocket 2’deki 20mm f/1.8 lense benzer şekilde 20mm f/2’ye eşdeğerdir. Biraz daha yavaş diyafram açıklığına rağmen, daha büyük görüntü sensörü, yüzeyde sığ bir alan derinliğine neden olabilir. daha yeni bir kamera.

Pocket 2 ve 3 benzer form faktörlerini paylaşıyor, ancak Pocket 3 daha büyük bir ekran ve yerleşik bir joystick gibi bazı kritik yeni özelliklere sahip. Osmo Pocket 3, önceki modele göre her boyutta daha büyük ve 60 gramın biraz üzerinde daha ağır olmasına rağmen, daha büyük olan 2 inçlik döner OLED dokunmatik ekran, ilgi çekici bir yükseltmedir.

Button
KV 3

“Osmo Pocket 3, yaratıcı çıktılarınızı artıracak bir dizi akıllı özellik sunuyor. 2 inçlik tam renkli OLED dönebilen dokunmatik ekranı, parmaklarınızın ucunda zahmetsiz kontrol sunar. Tam piksel hızlı odaklama, hızlı hareket eden nesnelerde bile keskin odaklama sağlar ve sorunsuz canlı yayın ve ürün gösterimi için bir Ürün Sergileme modu sunar. Üç eksenli mekanik stabilizasyonuyla Osmo Pocket 3, dinamik kamera hareketleri sırasında bile sabit görüntüler sağlıyor” diye yazıyor DJI.

Osmo Pocket 3, Otomatik Yüz Algılama ve Dinamik Çerçeveleme gibi çoklu takip modları vaat eden ActiveTrack 6.0 teknolojisini içerir. Gimbal kamera, çok yönlü stereo sesi yakalamak için yerleşik bir üç mikrofon dizisine sahiptir ve DJI’nin üç eksenli mekanik stabilizasyon sistemini destekler.

KV 1
Horizontal and vertical screen horizontal
webcam EN
Single recording 1

Kamera, tek dokunuşla düzenlemeyi, yapay zeka tarafından oluşturulan vurgulama makaralarını ve çok daha fazlasını mümkün kılmak için DJI LightCut uygulamasıyla birlikte çalışır. DJI, Osmo Pocket 3’ün içerik yaratıcıları ve her türden kullanıcı için çok yönlü bir çözüm olmasını hedefliyor.

Tüm yeni özellikler fiyat artışına neden oldu. DJI Osmo Pocket 3 bugün, 2020’de piyasaya sürülen Pocket 2’den 170 $ daha yüksek bir fiyatla 519 $‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Koruyucu kapak, bilek kayışı, tutma kolu, mikrofon vericisi, ön cam, manyetik klips, mini tripod ve daha fazlası, pil tutma yerini içeren diğer kitler de mevcuttur. Eksiksiz satın alma seçenekleri DJI’ın web sitesinde mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.