EkipmanlarHaberler

Fujifilm X-T4 tanıtıldı; işte Türkiye fiyatı ve özellikleri

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının önemli ismi Fujifilm, beklenen yeni modeliyle karşımızda. İşte Fujifilm X-T4 ve hakkında bilinmesi gereken her şey;

Aşağıda detaylandırdığımız X100V sonrasında lanse edilen Fujifilm X-T4, firmanın X-T3 üstüne konumlandırdığı en yeni aynasız fotoğraf makinesi. Firmanın alıştığımız retro tasarım çizgisini koruyan ve iki farklı renk seçeneğiyle hazırlanan model, X-T3’e oranla önemli iyileştirmeler taşıyor. Burada ilk olarak beş eksenli gövde içi görüntü sabitleme özelliği karşımıza çıkıyor. Bu sistem firmanın belirli lensleri 6 durak, diğer lensleriyle ise 5 durak elde çekim avantajı getiriyor. X-T3’den daha uzun ömürlü ve sessiz bir perde mekanizmasıyla gelen X-T4, 26,1 megapiksel X-Trans CMOS 4 sensör üstüne kuruluyor. Sensör konusunda ciddi iyileştirmeler almayan model , otomatik netleme performansını ise ciddi şekilde iyileştiriyor. Saniyede 15 kareye kadar seri çekim yapabilen aynasız fotoğraf makinesi, hareketli bir dokunmatik LCD ekrana sahip ve gücünü X-Processor 4 işlemciden alıyor. Yeni Eterna Bleach Bypass film simülasyon moduyla gelen Fujifilm X-T4, 4K çözünürlükte 60 fps video çekebiliyor. Mode ile aynı zamanda Full HD’de 240 fps yavaş çekim videolar da çekilebiliyor. NP-W235 kodlu yeni bir pil kullanan model, bu sayede elektronik vizör yerine LCD kullanıldığında dahi 500 fotoğrafın altından rahatlıkla kalkabiliyor.

Fujifilm X-T4 gerçekten iddialı görünüyor

Lensleri değiştirilebilen aynasız fotoğraf makinesi, bahar aylarında 1.700 dolar gövde fiyatıyla raflardaki yerini alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise eğer dolar kuru değişmezse 10 bin TL seviyesinde yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.