Ekipmanlar

Canon R3 ve R5 Kalıcı Fiyat İndirimleri Alıyor

Canon R3 ve R5 en yüksek performanslı tam çerçeve fotoğraf makineleridir ve bu nedenle her biri yüksek bir fiyat talep etmektedir. Ancak R5’in fiyatı 500 $ düşerken EOS R3’ün 1.000 $ daha ucuz olmasıyla bu durum değişmeye hazırlanıyor.

Bu indirimler geliyor olsa da yayınlandığı sırada her yerde görünmüyordu. Canon, Ocak ayının sonuna kadar her iki kamerada da promosyon indirimi uygularken, Japon kamera mağazası Map Camera bugün, hem R3 hem de R5’te “fiyat revizyonu” olarak adlandırdığı şeyi vurgulayan ve özellikle bunları fiyat düşüşü olarak nitelendiren bir blog yazısı yayınladı. bu herhangi bir geçici promosyon indirimiyle ilişkili değildir.

Map Camera, Japonca’dan tercüme ederek şöyle yazıyor: “Şimdiye kadar para iadesi kampanyaları vardı, ancak ürünün fiyatının düşmesi nadir görülen bir durum.”

En büyük düşüş, daha önce 792.000 yen (vergi dahil) talep fiyatına sahip olan EOS R3 oldu. Fiyat indiriminin ardından Map Camera, tam çerçeve profesyonel spor kamerasını 712.800 yen (vergi dahil) fiyatla listeledi. Japon kamera perakendecisi, verginin denklemin dışında bırakılmasıyla bunun yaklaşık 60.000 yen veya yaklaşık 411 dolarlık bir fiyat düşüşü olduğunu söylüyor. Japon müşteriler vergiler sonrasında 79.200 yene yakın tasarruf etmeyi bekleyebilirler, bu da 540 dolara yakın bir rakamdır.

canon eos r3 1

R5’in fiyatında da bir düşüş görülüyor. Daha önce 539.000 yen (vergi dahil) karşılığında mevcuttu ancak bu 485.000 yen’e (vergi dahil) düştü; bu da 54.000 yen veya yaklaşık 370 $ gibi oldukça önemli bir tasarruf anlamına geliyor.

Bu indirimlerin her ikisinde de kameraların fiyatlarının 31 Ocak’ta sona eren en son promosyon indiriminden daha düşük fiyatlara düştüğünü belirtmekte fayda var.

canon eos r5 pr pshot

Yayınlandığı dönemde bu indirimler yalnızca Japonya’da mevcuttu ancak Canon’un ülkedeki web sitesine bile yansımamıştı.

SanalSergi Kuzey Amerika’da herhangi bir değişiklik görmezken, Birleşik Krallık’taki Wex Photo, Canon R3 için iki farklı indirim gösteriyor: 31 Ocak’ta sona eren önceki indirim ve yeni, daha yüksek bir indirim. Her ikisi de aynı anda gösterildiği için uyumsuzluk çok tuhaf.

wex photo r3 listing

Bir tarafta, yukarıdaki banner’ın sağ alt tarafında, Canon’un daha önceki sınırlı süreli indirimiyle uyumlu olan 380,99 £’luk indirim görülüyor. Ancak aynı zamanda sol üstte Wex Photo’da 500 sterlinlik bir indirim gösteriliyor. Yayınlanma sırasında, asıl ürün sayfasına gitmek yalnızca daha küçük bir indirimi gösterir , ancak buradaki değerler, Harita Kamerasının daha önce yayınlamış olduğu değerlerle uyumludur. Wex Photo’nun R5 için listesi değişmeden kaldı.

Fiyat İndirimi Onaylandı, Ancak Bu Perakendecilere Bağlı

Yakında kalıcı bir fiyat indirimi hakkında yorum almak için ulaşıldığında Canon USA, iki tam çerçeve kamera için fiyat indiriminin Canon’un genel merkezi tarafından onaylandığını ancak bunların belirli bölgelerde ne zaman görünür olacağının her perakendeciye bağlı olduğunu söyledi.

Bir Canon temsilcisinin gönderdiği bir e-postada şöyle yazıyor: “Canon, 1 Ocak’ta ABD’de EOS R5 (500 $) ve EOS R3 (1.000 $) fiyat düşüşü başlattı. Her bir Canon satış şirketi, fiyat düşüşlerinin zamanlamasını belirler. “

Bu açıklamaya göre perakendeciler bu iki fotoğraf makinesinin fiyatını çok daha erken düşürebilirdi ancak Canon halihazırda R3 ve R5 için 31 Ocak’ta sona eren bir promosyon indirimi uyguladığından, perakendecilerin ilk indirimin sona ermesine izin verme ihtimali yüksek fiyatların daha da düşeceğini açıklamadan önce.

Açıkçası, bu fiyat indirimi R5 veya R3’ten daha etkileyici bir modelin geleceği yönünde spekülasyonlara yol açacak, ancak Canon bu olasılık hakkında yorum yapmadı (ve SanalSergi bunu beklemiyordu). Ancak işaretler, en azından bu yıl efsanevi R1’in düşeceğine işaret ediyor ve R5 Mark II’nin de yolda olduğuna dair söylentiler var.

Yakında yeni bir şey gelmese bile fiyat indirimleri hala mantıklı. Her iki gövde de çok iyi, ancak her ikisi için de fiyat düşüşünün kesinlikle garanti olduğu açıklandığından beri pazar değişti.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.