fbpx
Haberler

Instagram’da Artık Takipçi Sayıları Dikkate Alınmayacak!

Instagram, profil görünümüne bir yeni tasarım eklemeye hazırlanıyor. Amaç, “Kullanımı daha kolay ve daha temiz” yapmak, ancak yeni görünüm, takipçi sayılarını da dikkate almayacak…

“Profiliniz Instagram üzerinde kim olduğunuzu paylaştığınız yerdir, bu yüzden bugün başlamak için kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz ve profilinizde önemsediğiniz kişilerle daha kolay bağlantı kurabildiğiniz yolları test ediyoruz” diyor Instagram.

Fotoğraf ve video ızgaraları değişmezken, “simgeler, düğmeler ve sekmeler arasında gezinme biçiminiz de dahil olmak üzere, profillerin üstünde bulunan bilgi ve özellikler yeniden düzenleniyor.

Instagram, daha önce takipçi sayısının yanında bulunan kullanıcıların posta sayılarını da kaldırıyor. Ve en üstte öne çıkan ekranda bulunan takipçi sayılarının yerine, kullanıcı adının, profil resminin ve biyografinin altında tek bir satıra taşıyor.

Yeniden tasarlama, gelecek kullanıcılar için önümüzdeki haftalarda, taze görünümün kullanıma sunulmasıyla birlikte, çeşitli kombinasyonlarda test edilecek ve şirket, kullanıcı geri bildirimlerine dayalı olarak, denemeleri yapmaya ve güncellemeye devam edecek.

Hatırladığınız gibi son yayınladığımız instagram yazımız “Instagram Sahte Takipçi ve Beğenileri Siliyor” yazısında özellikle sahte kullanıcı ve para kazanmaya yönelik çalışmaları engellemek için instagramın daha fazla adım atacağını rahatlıkla söylebiliriz. Tasarım değişikliğinin asıl amacının da bu olduğu son derece açık.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.