Haberler

Bu fotoğraf kitabı Bavyera'yı daha önce HİÇ görmediğiniz bir şekilde gösteriyor!

Ellen von Unwerth, anavatanı Bavyera’yı kendine özgü şakacı tarzıyla yeni bir sehpa kitabında anlatıyor.

Ellen von Unwerthin yeni fotograf kitabi Bavyera
bir araya gelin (İmaj kredisi: Ellen von Unwerth.)

Tanınmış fotoğrafçı Ellen von Unwerth, çocukluğunun doğduğu yer olan Almanya’nın Bavyera bölgesini yalnızca kendisinin yapabileceği bir şekilde fotoğraflıyor ve bunu Taschen tarafından yayınlanan yeni bir kitapta sergiliyor. 

Heimat, von Unwerth’in memleketindeki toprakları, eğlenceleri ve kültürü muzip ve şakacı bir yaklaşımla keşfeden ve von Unwerth’in imzası haline gelen yeni bir sehpa fotoğrafçılığı kitabıdır. Bavyera klişelerini oynamak kesinlikle günün sırasıdır ve altında alaycı bir ton olan eğlenceli bir kitap ortaya çıkarır.  

Ellen von Unwerthin yeni fotograf kitabi Bavyera 001
Pazar Atlama (İmaj kredisi: Ellen von Unwerth.)

Ellen von Unworth, dünyanın en çok aranan moda fotoğrafçılarından biri olmadan önce on yıl boyunca en iyi mankenlerden biri olan Alman bir fotoğrafçı. Çalışmaları sayısız yayında sergilendi ve Ralph Lauren, Christian Dior, L’Oréal ve en önemlisi Guess gibi en iyi müşterilerinden oluşan bir kim kimdir listesi var.

Eğer von Unwerth’in önceki çalışmalarına aşina iseniz, onun evini yakalama konusundaki yaklaşımı ve tarzı sizi şaşırtmayacaktır, ancak bilmeyenler küçük bir sürprizle karşılaşabilir – ve bunun daha olgun okuyucuları hedef aldığını da belirtmek gerekir.

Heimat da bu yaklaşımda farklı değil ve süpermodellerin canlandırdığı birkaç yerliyi, “dirndl’lerini mutlu bir şekilde bir kenara atıp kırsal kesimde isyan çıkarırken” kaygısız bir gezide takip ediyor. Von Unwerth’in ancak memleketine yazdığı bir aşk mektubu olarak tanımlanabilecek kitsch mizahıyla (Almanca “heimat” kelimesinin tercümesidir) ağzına kadar doludur.

Ellen von Unwerthin yeni fotograf kitabi Bavyera 002
Ağaç Kesimi Dramı (İmaj kredisi: Ellen von Unwerth.)
Ellen von Unwerthin yeni fotograf kitabi Bavyera 003 1
Aşçılar (İmaj kredisi: Ellen von Unwerth.)

Taschen , “Eski dünyanın cazibesini asi bir yön ve geleneksel toplumsal cinsiyet rollerinin sinsice yıkılmasıyla harmanlayan Heimat, taze, kışkırtıcı erotizmle dolu, esprili, gururlu ve güzel bir bölgeye sonsuz bir sevgiyle bağlı” diyor.

Ellen von Unwerth’in Heimat’ı şu anda Birleşik Krallık’ta mevcuttur ve Temmuz sürümü için ABD’de ön siparişe açıktır. Taschen, dünyadaki en ünlü sanat kitabı yayıncılarından biridir ve sanat kitaplarının hem sanatseverler hem de koleksiyoncular için ideal olan mükemmel özel baskılarını oluşturur (yakın zamanda Sebastião Salgado‘nun İşçileri’ni de yeniden yayınladı)

Standart sürüm 80 $ / 60 £ (Avustralya fiyatı onaylanacak), XXL sınırlı sürüm 1.000 $ / 750 £ ve sınırlı sürüm kitap ve fotoğraf baskısı koleksiyonu 2.000 $ / 1.750 £’dan başlıyor. 

Ellen von Unwerthin yeni fotograf kitabi Bavyera 004
Malların Taşınması (İmaj kredisi: Ellen von Unwerth.)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.