Editoryal

Fantazi moda fotoğrafçısı Newo Ikkin, çantasındaki gizli silahları ortaya çıkardı

Portre profesyoneli Newo Ikkin, fantastik fotoğraflarını çekerken onsuz yaşayamayacağı donanım ve aydınlatma ekipmanlarını ortaya koyuyor.

Newo Ikkin alet cantasindaki gizli silahlari ortaya cikardi
(İmaj kredisi: Newo Ikkin)

Portre sanatı, ister arkadaşlarınız ve aileniz üzerinde ister yerel modeller üzerinde çalışmak olsun, içinde sıkışıp kalacağınız mükemmel bir türdür ancak fotoğraflarınızı kalabalığın arasından öne çıkarmak için fotoğraflarınıza damga vurmak zor olabilir. 

Bu nedenle kısa bir süre önce fantastik fikirlerini makyaj, kostüm, fotoğraf, ışıklandırma ve dikkatli düzenlemeden oluşan mükemmel kombinasyonla düşüncelerden profesyonel fotoğraflara dönüştüren Newo Ikkin ile görüştük.

Merkezi İngiltere’nin Yorkshire kentinde bulunan Newo’nun karanlık, güzel, stilize ve Gotik olan her şeye tutkusu var. Hem yaratıcı portföyler hem de düzenleme için birebir atölye çalışmaları yürütüyor; ayrıntıları aşağıdaki web sitesinde bulunabilir. Ayrıca Mart ayında NEC’de düzenlenen The Photography & Video Show 2024‘te konuk konuşmacı olarak yer aldı.

Burada bize çalışmalarına dair bir fikir veriyor ve çekimlerde ihtiyaç duyduğu temel kiti ortaya koyuyor. Daha fazla ilham almak için Instagram‘a ve web sitesine göz atmayı unutmayın.

“Fotoğrafçılık yolculuğum merceğin diğer tarafında başladı. Fotoğraf çekimlerine makyaj ve saç konusunda yardımcı olmaya başladım, ara sıra da yaratıcılık için bir çıkış noktası olarak arkadaşlarım için modellik yapmaya başladım. Tutkum her zaman güzel karakterler yaratmak, güzel ama başka dünyaya ait portreler için stilleri bir araya getirmekti.

Newo Ikkin
Profesyonel portre fotoğrafçısı Newo Ikkin

“O zamanlar yaşadığım hayal kırıklıklarından biri, gerçekte neyin çekildiğini yaratıcı bir şekilde kontrol edememekti; Kuzey İngiltere’deki küçük bir kasabada yaşadığım için, alternatif fotoğrafçılığın güç merkezleri, zamanını ayıramadığım birkaç tanesi dışında, yakınımda yer almıyordu. Bir fotoğrafta tam olarak istediğimi yaratmak için otoportreler çekmeye başladım ve bir daha arkama bakmadım.

“Tam bir saksağan olarak, ilginç bir sahne oluşturmak için fotoğraflarımda çok sayıda metalik elementi jeller ve atmosferik elementlerle birlikte kullanmayı seviyorum. Geçtiğimiz birkaç yılda su altı portreleri yaratmayı da sevdim; Sualtı stüdyosu TankSpace ile birçok kez ortaklık kurdu.

“On yıl kadar hızlı ileri saralım, artık sanat yaratmak için sektördeki en harika insanlardan bazılarıyla düzenli olarak çalışacak kadar şanslıyım. Tutkum öncelikle karamsar portreler, cesur renk kullanımı ve modellerimin somutlaştıracağı ilginç karakterlerdir. Korseye ve oldukça stilize edilmiş gardıroba olan özel sevgiyle, her çekim öncelikle kadınların bakışına yönelik ve alternatif kültürü kutlamak için tasarlandı.”

Newo’nun portreler için profesyonel seti

1. Canon EOS 60D DSLR

canon 60D

Birçok kişi hala bu kamerayla çekim yaptığımı fark ettiğinde şaşırıyor. Evet, eski, yıpranmış, ucuz ve neşeli – ama yine de tam olarak ihtiyacım olan şeyi yapıyor ve çalışırken onu devirmek konusunda fazla endişelenmiyorum! Güvenilir küçük Canon EOS 60D‘im her yere yanımda geliyor ve bugüne kadar çektiğim resimlerin çoğunun sorumlusu oldu; bu da kitin çok çalıştığının bir kanıtı.

En iyi DSLR‘lere yönelik kılavuzumuza bakın

2. Canon EF 50mm f/1,8 lens

ef 50mm f 1.8 is stm lens

Bu sözde “elli elli” olmadan olmazdım. Rüya gibi görünen geniş f/1,8 diyafram açıklığıyla en güzel görünümü elde edebiliyorum. Özellikle makyaj sanatçılarının yeteneklerini veya detaylı mücevher parçalarını sergileyen portreler ve yakın çekimler için kullanmayı seviyorum. Tekrar ediyorum, bu Canon kiti bütçenizi zorlamaz, bu nedenle henüz bir tane almadıysanız çantanızda bulundurmaya değer!

3. MikroFogger MF4 Pro

MicroFogger MF4 Pro

Bu küçük makine birçok işimin temelini oluşturuyor. MicroFogger serisinden iki mini duman makinesi kullanıyorum. Elektronik sigaraya benzer şekilde çalışırlar, ancak tam tersi şekilde çalışırlar, yani görüntüye atmosfer eklemek için güzel bir pus veya hedeflenen duman alanları oluşturabilirim. Bunlar, daha geleneksel bir duman makinesinin aksine, taşınması son derece kullanışlıdır ve konum çalışması için daha idealdir.

4. Jake Hicks Jel Paketi

Jake Hicks Gel Pack

Jeller fotoğrafçılık tarzımı çok değiştirdi ve müşterilerim daha canlı portreleri seviyor. Çok sert bir ışık oluşturmak ve onu modelden hafifçe kaydırarak neredeyse kameraya doğrultmak için çıplak stüdyo flaşında jeller kullanma eğilimindeyim. Bu şekilde, özellikle duman makineleriyle birlikte kullanıldığında harika, puslu bir parlaklık elde edebilirsiniz.

5. Lume Cube 2.0 LED

Lume Cube 2.0 LED

Çok az yer kaplayan küçük bir seyahat düzeni oluşturmak için neler yapabileceğimi düşünürken Lume Cubes benim için biraz aydınlatıcı oldu. Sık sık müşterinin evlerinden veya küçük ön odalarından vb. çekim yapıyorum; bu yerlerde alanın kısıtlı olduğu yerler var. Bu yerlerde küçük Lume Cube’un harika bir ışık kaynağı olduğunu düşünüyorum ve su geçirmez olması sayesinde onları su altı setlerinde de kullanabiliyorum.

6. Wacom Intuos5 tablet

Wacom Intuos5 tablet

Düzenleme yaparken hem Capture One‘ı hem de Photoshop CC‘yi kullanıyorum ve Wacom grafik tabletim post prodüksiyon çalışmalarım için çok önemli. Göz çevresi su hattının aydınlatılması gibi detay çalışmaları için çok değerli olan Wacom Intuos 5 Touch PTH-450‘yi kullanıyorum veya kaşın sırtı, normalde basit bir portreye başka bir dünyaya ait bir his eklemek için fotoğrafın üzerine neredeyse dijital olarak ayrıntıyı ‘boyuyor’.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.