Teknoloji

Sony a6400: Dünyanın En Hızlı AF’si

Sony, en yeni aynasız kamerasını açıkladı. Yeni a6400, gerçek zamanlı göz otofokusu, gerçek zamanlı izleme ve dünyanın en hızlı otofokusu dahil olmak üzere etkileyici bir özellik listesine sahip.

A6400’ün içinde, en yeni nesil BIONZ X görüntü işlemcisi tarafından desteklenen 24.2 megapiksel APS-C Exmor CMOS sensör bulunmaktadır. Maksimum 32000 ISO değerine sahiptir (102.400’e genişletilebilir) ve mekanik deklanşörle saniyede 11 kareye kadar sürekli fotoğraflar çekebilir veya her ikisi de tam AF / AE izleme özelliğine sahip sessiz çekim ile 8fps. Arabellek, 116 JPEG kareye veya 46 RAW sıkıştırılmış kareye kadar olan görüntüleri yakalayabilir.

Sony a6400 1

A6400’ün en güçlü yönlerinden biri de otomatik odaklama yetenekleri. Kamera, 425 faz görüntüler ve görüntü alanının% 84’ünü kaplayan AF noktalarını karşıt olarak algılar. Sony, otofokus sisteminin dünyanın en hızlısı olduğunu ve sadece 0,02 saniye içinde konulara kilitlendiğini iddia ediyor.

A6400 ayrıca Sony’nin yeni gelişmiş “Gerçek Zamanlı Göz AF” ve “Gerçek Zamanlı İzleme” özelliklerini de sunuyor.

Sony a6400 3

Gerçek zamanlı Eye AF, Sony’nin Eye AF teknolojisinin en son yinelemesidir. Gözleri algılamak ve izlemek, doğruluğu, hızı ve performansı iyileştirmek için AI tabanlı nesne tanıma özelliğini kullanır.

Sony a6400 5

“Tüm otomatik odaklama modlarında, fotoğraf makinesi şimdi nesnenin gözlerini otomatik olarak algılar ve deklanşöre yarım basıldığında Eye AF’yi etkinleştirir ve AF-C veya AF-A modundayken, tercih edilen göz (sol veya sağ) konunuz odak noktası olarak seçilebilir ”diyor Sony. “Seçenekler arasında Otomatik / Sağ Göz / Sol Göz bulunur ve Sağ / Sol Göz Değiştirme işlevi de özel bir işleve atanabilir.”

Sony, göz takibi hayvanlar için – vahşi yaşam fotoğrafçıları için paha biçilemez bir özellik – daha sonra 2019 yazında bir kamera güncellemesiyle genişletecek.

Gerçek Zamanlı İzleme aynı zamanda konuları tanımak ve iyi yakalandıklarından emin olmak için aynı AI tabanlı sistemi kullanır.

Sony, “Gerçek Zamanlı İzleme, en zorlu hareketli konuyu odakta tutan yeni bir nesne izleme işlevi” diyor. “Deklanşöre yarım basıldığında izlenecek herhangi bir nesneyi seçme yeteneği, yeni çerçeveleme esnekliği sağlar ve kullanıcının görüntüye daha fazla konsantre olmasını sağlar. Konu bir kişiyse, AI son derece yüksek izleme hassasiyeti için konunun gözünü ve yüzünü gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve takip etmek için kullanılır. ”

A6400’ün arkasında, selfie için mükemmel olan 3 inç 921,6K-nokta 180 derecelik eğilebilir dokunmatik ekran LCD bulunuyor.

Sony a6400 4

EVF’nin üstünde 2.36 milyon noktalı XGA Tru-Finder OLED elektronik vizör bulunuyor.

Video için, a6400, dahili UHD 4K’yı tam piksel okumasıyla ve piksel bindirmesi olmadan çekebilir. Sony, fotoğraf makinesinin “4K filmler için gereken verilerin yaklaşık 2,4 katı miktarını topladığını ve daha sonra 4K film çekimi için olağanüstü detay ve derinlikli bir örnek oluşturduğunu” belirtti. 1080p Full HD, 120 fps’de ve 100 Mbps’ye kadar çekilebilir.

Ek video özellikleri arasında S-Log2 ve S-Log3, bir Anında HDR iş akışı için Hibrit Log-Gama (HLG) resim profili, zaman aşımları için dahili bir aralık ölçer, AE izleme (yüksek, orta ve düşük), Zebra işlevsellik, Gamma Display asistanı ve proxy kaydı bulunuyor.

Sony a6400 6

Yeni Sony A6400 aynasız kamera mağaza raflarında yakında yerini alacak. Şubat 2019’da 900 $ fiyat etiketi ile satışa başlanacak. Ülkemizde buna yakın bir fiyat çıkmasını bekliyoruz. Aynı zamanda 1.000 dolar için 16-50 mm f / 3.5-5.6 lens veya 1.300 dolar için 18-135 mm f / 3.5-5.6 lens ile birlikte satın alınabiliecek. Doğrudan yurt dışından veya bir arkadaşınız aracılığı ile de satın alma şansınızı kullanabilrsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu