Haberler

Lomography, DigitaLIZA+ ve DigitaLIZA Max film tarama kitlerini duyurdu

Lomographic Society, yeni Lomography tarama kitleri DigitaLIZA+ ve DigitaLIZA Max’i duyurdu. Yeni Max kiti, akıllı telefonunuzu kullanarak film taramaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir; bunlara film tutucular, ayarlanabilir bir stand ve bir arka ışık dahildir.

DigitaLIZA+ ve Max, basit bir iş akışında ‘gerçekten çok yönlü ve erişilebilir’ film tarama sözü veriyor. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli tarayıcılar, bir akıllı telefon veya dijital kamera ile 35 mm ve 120 formatlı negatifleri hızla tarayabilir. Ayrıca, üst üste binen pozlar, panoramik çerçeveler ve zincir dişlisi delikleri gibi film kenarlıkları dahil olmak üzere yeni kitlerle özel formatlı negatifleri de tarayabilirsiniz.

Lomography, DigitaLIZA+ ve DigitaLIZA Max film tarama kitlerini duyurdu
120 film tutuculu Lomography DigitaLIZA+

Lomography DigitaLIZA+, 35 mm film tutucu, 120 film tutucu ve arka ışık paneli ve 127 negatif için çerçeve içerir. 120 film tutucu doğrudan arka ışık paneline yerleştirilmiştir. Panel ayrıca tarama kitinizin ve kameranızın düz durmasını sağlamak için çıkarılabilir bir su terazisi içerir. 35 mm film tutucu, isterseniz harici bir ışık kaynağı ile kullanılabilir. Lomography‘nin dediği gibi, ‘Film tarama hiç bu kadar kolay olmamıştı.’

DigitaLIZA Max, bir akıllı telefon standı eklerken DigitaLIZA+’nın tüm özellikleriyle birlikte gelir. Stand, tüm akıllı telefonlarla uyumludur ve özel bir dijital kamera kiti olmadan hızlı ve kolay bir şekilde film taramanıza olanak tanır. Akıllı telefonunuzu standa takmanız, arka ışık ünitesine hafifçe vurmanız ve 35 mm ve 120 film negatiflerinizi taramaya başlamanız yeterlidir.

DigitaLIZA+ ve DigitaLIZA Max’in Mayıs ayında sevkiyata başlaması bekleniyor. DigitaLIZA+ 75 dolardan satılıyor. Akıllı telefonunuzu tarama için hızlı bir şekilde kullanabilmek istiyorsanız, DigitaLIZA Max 99$ ‘dır. Ek bilgi için Lomography‘yi ziyaret et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.