Haberler

Epik Uygulamasının Yapay Zeka 90'lar Yıllığı Fotoğraf Trendi İnternet'i Ele Geçiriyor

Epik Uygulamasinin Yapay Zeka 90lar Yilligi Fotograf Trendi Interneti Ele Geciriyor

Fotoğraf düzenleme uygulaması Epik, yapay zeka (AI) tarafından oluşturulan 90’ların Yıllığı fotoğraf özelliğiyle sosyal medyada viral oldu.

Epik’teki yapay zeka yıllığı fotoğraf trendi, kullanıcıların 90’lardaki bir liseden mezun olsalardı nasıl görüneceklerini hayal etmelerine olanak tanıyor.

Sosyal medya kullanıcıları, sanki 90’ların lise yıllığından alınmış gibi görünen, yapay zeka tarafından oluşturulan bu nostaljik fotoğraflarını paylaşıyorlar.

Görüntülerde konu, on yıldan ilham alan saç stilleri ve kıyafetlerle gösteriliyor. Resimlerin tümü, o dönemde yıllık fotoğraflarında bulunan genel mavi-gri zemini içeriyor.

Çevrimiçi yıllık trendinin bir sonucu olarak, AI fotoğraf düzenleme uygulaması Epik’in popülaritesi hızla arttı ve Apple’ın App Store listelerinde ABD’de bir numara oldu.

Epik’in Viral Yıllığı Fotoğraf Trendi Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların önce Epik’i indirmeleri, ardından selfielerini uygulamadaki lise yıllığı özelliğine yüklemeleri gerekiyor. Cinsiyetlerini seçmeleri ve yapay zeka tarafından oluşturulan fotoğraflar için Epik’in “standart” veya “ekspres” teslimatı için ödeme yapmaları gerekecek.

Epik, gönderilen selfie’lerin sekiz ila 12’sini kullanarak bir kişinin 60 farklı görüntüsünü sunuyor. Yapay zeka tarafından oluşturulan fotoğraflar, kişiyi 90’ların çeşitli saç modelleri, kıyafetleri ve pozlarıyla tasvir ediyor.

Kullanıcılar, standart teslimatla yapay zeka tarafından oluşturulan yıllık fotoğrafları için genellikle 24 saate kadar beklemeyi bekleyebilirler. Bu arada, ekspres teslimatı tercih eden Epik kullanıcıları, fotoğraflarını iki saatten kısa bir sürede alacaklar.

NBC News’e göre, şu anda yapay zeka tarafından oluşturulan yıllık özelliğini kullanmaya çalışan çok sayıda kişi olması nedeniyle bazı kullanıcılara bekleyip Epik uygulamasını daha sonra kullanmaları söyleniyor.

Epik uygulamasını indirmek ücretsiz olsa da, 90’lar yıllığı fotoğraflarına erişmenin maliyeti 5,99 ila 9,99 ABD doları arasındadır. Ancak NBC News , Salı günü bu fiyatın 3,99 ile 5,99 dolar arasında bir indirime tabi tutulduğunu bildirdi.

Temmuz ayında, Z Kuşağı’nın selfie’lerini profesyonel headshot fotoğraflara dönüştürmek için platformu kullanmasının ardından AI fotoğraf uygulaması Remini viral hale geldi. Birçoğu, bunun yerine neden bir fotoğrafçıya vesikalık fotoğraf için para ödediklerini sorguladı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.