Mobil Fotoğrafçılık

Google, daha iyi kameralara, daha fazla megapiksele ve bulut bilişime sahip yeni Pixel 8 ve Pixel 8 Pro telefonlarını duyurdu

Google’ın en yeni Pixel telefonları nihayet bu sabah düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı. Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro , daha hızlı çiplerle ve en önemlisi yükseltilmiş kameralarla ve yeni hesaplamalı fotoğrafçılık özellikleriyle donatılırken, 8 Pro önemli manuel kontroller kazanıyor.

Google, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'yu duyurdu
Google’ın yeni Pixel 8 telefonu.

Pixel 8, 6,2 inç ekrana sahip daha küçük bir cihazdır. İçinde yeni Google Tensor G3 işlemci ve 8 GB LPDDR5x RAM bulunur. Bu telefonun 1080 x 2400 OLED ekranı, akıcı animasyonlar için 60 ila 120 Hz arasında çalışır ve parlaklığını artırabilir 2000 nit’e kadar en yüksek parlaklıkla HDR içeriği için 1400 nit’e kadar.


Satın Al:


Bu telefondaki çift kamera sistemi, ana 24 mm eşdeğerinde yüksek çözünürlüklü 50 MP Octa Faz Algılama sensörüne sahip olacak şekilde yükseltildi. Google’ın genel olarak ‘%21 daha fazla ışık hassasiyetine’ sahip olduğunu öne sürdüğü daha parlak F1.68 diyafram açıklığına sahip kamera. Kullanıcılar 50 mm’ye yakın bir odak uzaklığı istiyorsa, bu kamera kırpılmış 2x “yeniden mozaiklenmiş” modda kullanılabilir.

İkincil ultra geniş yalnızca 12 MP’dir, ancak daha geniş 14 mm eşdeğer odak uzaklığı ve 3 cm’nin altındaki makro odaklama mesafesiyle, otomatik odaklamanın getirdiği esneklikle çözünürlük eksikliğini telafi eder.

Üçüncü bir kamera ve daha büyük bir ekran isteyenler için bu sene düşünülecek model Pixel 8 Pro. Bu birinci sınıf 6,7″ sınıfı telefonda daha fazla RAM (12 GB), daha parlak bir OLED ekran (HDR için 1600 nit’e kadar ve en yüksek 2400 nit), 1 TB’ye kadar yerleşik depolama alanı ve yalnızca Pro’da bulunan bazı yeni yazılım özellikleri bulunur. .

Pixel 8 ayrıca kamera uygulamasında, kullanıcılara ISO, enstantane hızı ve beyaz dengesini manuel olarak ayarlama seçeneği sunan bir ‘Pro Kontroller’ modu kazanıyor. Pro 8 ayrıca kullanıcıların kameranın birleştirilmiş, çoklu çekim çıktısını, isterseniz 48 ve 50 MP dosyalar da dahil olmak üzere DNG dosyaları (Apple’ın ‘ProRaw’ moduna benzer bir konsept, ancak standart bir dosya formatı kullanarak) olarak kaydetmelerine de olanak tanır.

google Pixel 8 Pro

Ana geniş kamera her iki model arasında paylaşılırken, Pixel 8 Pro’nun ultra geniş kamerası 48 MP sensör, F1,95 diyafram açıklığı ve daha sıkı 2 cm makro odaklama özellikleriyle yüksek çözünürlüklüdür. Son olarak, Pro’daki ön kamera, normal Pixel 8’de elde edemeyeceğiniz bir şey olan otomatik odaklamayı seçiyor. Pro’da ayrıca F2,8 diyafram açıklığına ve eşdeğer odaklamaya sahip üçüncü bir 48 MP Dört Faz Algılamalı telefoto kamera bulunuyor. 112 mm uzunluk.

Her iki cihaz da Google Fotoğraflar uygulaması sayesinde makine öğrenimi ile geliştirilmiş bir dizi yeni fotoğraf düzenleme özelliğine sahip. Bir çekimde insanları seçmenize ve yeniden konumlandırmanıza, gökyüzünü daha dramatik hale getirmenize veya arka planı ve aydınlatmayı tamamen değiştirmenize olanak tanıyan Magic Editor dikkat çekicidir. Bu özellik, değişikliklerin mümkün olduğu kadar doğal görünmesini sağlamaya çalışan buluta ve üretken bir yapay zeka modeline dayanır. Best Take, grup çekimlerinde yüzleri karıştırıp eşleştirmenize olanak tanıyarak tek bir görüntüde herkesin en iyi gülümsemesini elde etmenizi sağlar.

Video için ise Pixel 8 Pro, Video Boost’u kullanarak HDR’yi veya gelişmiş düşük ışıklı videoyu güçlendirmek için kliplerinizin bir sürümünü buluta gönderecek. Pro ayrıca kullanıcıların çekim deneyimlerini tamamen kişiselleştirmelerine ve Raw DNG’leri istedikleri editör uygulamasına göndermelerine olanak tanıyan yeni bir Pro Kontroller moduna da sahip.

Pixel 8, 128 GB yerleşik depolama alanına sahip bir telefon için 699 dolardan başlıyor, 256 GB’a kadar depolama alanı ve üç farklı renk seçeneği mevcut. Pixel 8 Pro, 128 GB’lık bir telefon için 999 dolardan başlıyor ve 1 TB’a kadar depolama alanıyla donatılabiliyor ve üç renk seçeneğiyle sunuluyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.