Haberler

Flickr, Fotoğrafçıların Baskı Satmasına İzin Verecek

Flickr, fotoğrafçıların baskıları yeni bir Matbaa aracılığıyla satmasına izin vermeyi planlıyor ve şu anda bu özelliği küçük bir onaylı satıcı listesiyle test ediyor.

Geçmişte fotoğrafçılar Flickr aracılığıyla kendi baskılarını satın alabiliyorken, şimdi web sitesi seçkin fotoğrafçıların platformu bir vitrin olarak kullanarak herhangi birine satmalarına izin verecek.

Lansman sırasında, Flickr Print Shop aracılığıyla baskı satma seçeneği yalnızca web sitesinin kriterlerine uyan belirli fotoğrafçılar tarafından kullanılabilecek. Gelecekte satıcı olmak isteyen fotoğrafçıların doldurabilecekleri bir form var ancak adayların Flickr Pro üyesi olması ve ABD’de yaşıyor olması gerekiyor Bunun ötesinde Flickr’ın onaylanma ve dahil edilme kriterlerinin ne olduğu net değil.

Şimdilik pilot program, fotoğrafçılar Amanda Powell, Darren LoPrinzi, Jason Rosenberg, Jeff Sullivan, Jordan Kines, Lauri Novak, Matt Katzenberger, Patrick J. ve Shannon O’Shea’nın baskılarını sunuyor.

Sitenin 2018’de SmugMug tarafından satın alındığı ve SmugMug’un halihazırda fotoğrafçıların baskı satışı yapmasına izin verdiği düşünüldüğünde, baskının entegrasyonu anlamlıdır .

Flickr, Fotoğrafçıların Baskı Satmasına İzin Verecek

Flickr blogunda , “Baskılarınız Santa Cruz, California’da bulunan profesyonel bir laboratuvar olan Bay Photo’dan gelecek ve dünyanın her yerine gönderilecek,” diye yazıyor . “Geniş bir boyut ve yüzey yelpazesinde kağıt baskılar, duvar resimleri ve masa üstü fotoğraflar sunuyoruz.”

Bir baskı siparişi vermek için, kullanıcılar yeni “Baskı Mağazası” mağazasına gidebilirler. Orada, katılan bir sanatçının fotoğrafını seçebilir, resmin sağ alt köşesindeki alışveriş sepeti simgesini tıklayabilir ve eseri satın almadan önce hangi ayarları tercih ettiklerini seçebilirler. Baskı alıcılarının da satın alma işlemi yapmak için Flickr üyesi olmaları gerekmez. Vitrin bir dizi seçenek sunar, ancak birisi belirli bir şey arıyorsa bir arama özelliği sunmuyor gibi görünüyor.

Daha küçük masa sanatından büyük duvar vitrinlerine kadar bir dizi seçenek var. Kağıt, kanvas, ahşap ve metal seçenekleri de bulunmaktadır. Her biri çok sayıda boyut seçeneğiyle birlikte gelir. Arayüz ayrıca, boyutlar sığmazsa görüntünün nasıl kırpılacağını size gösterecektir. Kırpma konumu, satın alma işlemi sonlandırılmadan önce de uyarlanabilir.

Flickr, sanatsal çıplaklar ve sanal fotoğrafçılık için desteğin eklenmesi de dahil olmak üzere, son birkaç yılda ürünlerini daha cazip hale getirmenin yolları üzerinde çalışıyor . Bir matbaanın eklenmesi, Flickr’ı bir sosyal ağ ile kişisel bir web sitesi arasında oldukça benzersiz bir çizgide gezdiriyor ve fotoğrafçılara sanatlarından para kazanmaları için başka bir yol sağlıyor.

Şu anda son derece sınırlı olsa da, küçük onaylı satıcılarıyla başarılı olursa, Flickr muhtemelen programı daha fazla kullanıcıya genişletecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.