Haberler

Kodak Reelz Digitizer, 8mm Film Şeritlerini MP4 Dosyalarına Dönüştürüyor

Eastman Kodak’ın marka lisans sahibi C+A Global , eski film şeritlerini modern MP4 dosyalarına dönüştüren yeni bir 8mm ve Super 8 film dijital dönüştürücü olan Kodak Reelz Digitizer‘ı duyurdu .

C&A Marketing tarafından bu sonbaharın başlarında piyasaya sürülen dev şişme arka bahçe projektör perdesinde olduğu gibi, bu film sayısallaştırıcısı aslında Eastman Kodak tarafından yapılmadı. Bunun yerine, ünlü film markasıyla adı dışında tamamen bağlantısı olmayan birçok lisanslı üründen biridir.

Kodak markası, muhtemelen çoğu ortalama tüketicinin bildiğinden çok daha fazla segmentlere ayrılmıştır. Halen Rochester, New York’ta bulunan Eastman Kodak şirketi hala film, film kimyası ve bazı yazılım işlemlerini kendi başına üretiyor, ancak tamamen ayrı bir gelir akışına sahip: hala önemli bir nüfuza sahip olan marka adını lisanslamak. Lisanslama yoluyla şirket, cep telefonları ve el fenerlerinden mürekkep püskürtmeli yazıcılara, dijital kameralara, anında baskı kameralarına ve kamera aksesuarlarına kadar adının erişimini önemli ölçüde genişletti.

C+A Global , bu lisansın böyle bir alıcısıdır ve bir arka bahçe şişme ekrandan çok bir ürün olarak çok daha fazla marka olan bu film sayısallaştırıcıyı ( diğer birkaç Kodak markalı ürünle birlikte ) pazarlamak için kullandı. Kodak Reelz, şirketin kullanıcı deneyimini “geliştirdiğini” söylediği birkaç farklı yeteneğe sahip.

Kodak Reelz Digitizer
Kodak Reelz Digitizer

Cihaz, dönüştürücünün üstündeki dokuz düğme ile kontrol edilen bir LCD arayüze sahip beş inçlik bir görüntüleme ekranına sahiptir. Cihaz, diğer birçok tarama ve düzenleme seçeneğinin yanı sıra canlı filmlerin kaydedilmesine, dönüştürülmesine ve oynatılmasına izin verir. Düğmeler, kullanıcıların çerçeveyi hizalamasına, yakınlaştırmasına ve diğer özelliklerin yanı sıra keskinliği ve renk tonunu düzenlemesine olanak tanır.

Kodak Reelz, kullanımı son derece kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Evrensel tedarik makarasına üç, beş ve yedi inçlik filmleri kabul eder ve kullanıcıların çekim göndermesine veya kaydetmesine olanak tanıyan ekran uyarıları sağlar. Taramaları bir bilgisayara, dizüstü bilgisayara ve hatta görüntülerin anında izlenebileceği bir televizyona aktarmak için bir USB kablosunu kabul eder.

Tarayıcı tamamen otomatiktir ve şirketin “olağanüstü” netlik, kontrast, ayrıntı ve renk doğruluğu ile görüntüler yakaladığını ve 1080p Full HD dijital video dosyası çıkardığını söylediği 8,08 megapiksellik bir sensör kullanır. Bir not olarak ve belki de açıkçası, kayıtlarda herhangi bir ses olmayacak.

Kodak Reelz Digitizer

611gfldT3EL. AC SL1500 800x665 1
Kodak Reelz Digitizer

C+A Global, Kodak Reelz’i 12,4 x 8,4 inç boyutlarında ultra kompakt olarak tanıtıyor, bu da saklamayı ve seyahat etmeyi kolaylaştırıyor.

Kodak Reelz Film sayısallaştırıcı, Amazon’dan 400$’a satın alınabilir .

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.