Kılavuzlar

Ücretsiz NFT Oluşturma ve Satma

Son günlerde pek çok insan bana NFT’leri (karşılıksız tokenler) nasıl oluşturup satabileceklerini sordular, bu yüzden bir NFT’yi kesinlikle gaz ücretleri veya diğer masraflar olmadan nasıl ücretsiz olarak basabileceğinizi (ve umarım satabileceğinizi) anlatan bu öğreticiyi yazmaya karar verdim.

İlk olarak, bir sorumluluk reddi. NFT’leri basabileceğiniz birçok farklı platform ve blok zinciri vardır ve hepsinin avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yazıda sadece OpenSea platformuna ve Polygon (MATIC) blok zincirine odaklanacağım . Bunun nedeni, bunları seçmenin, gaz ücreti ödemeden NFT oluşturma yollarından biri olmasıdır (örneğin, Ethereum blok zincirinde bir NFT basarsanız bu gerekli ve potansiyel olarak oldukça pahalıdır).

Bir NFT oluştururken gaz ücretleri (bir blok zincirinde işlem yapmak için gereken fiyat) ödemeniz gerekiyorsa, herhangi bir kar elde etmek için NFT’yi çok daha yüksek bir fiyata satmanız gerekecektir, çünkü en azından ödeme yapmanız gerekecektir. ödenen gaz ücretleri. Bunu yapmak kolay değil… en azından çoğu sanatçı için.

Ayrıca okuyun : NFT Nedir ve Fotoğrafçılar Neden İlgilenmeli?

Daha fazla uzatmadan, yapmanız gerekenler hakkında adım adım bir eğitim:

1. OpenSea’ye bir ETH Cüzdanı bağlayın

İlk olarak, bir Ethereum cüzdanını OpenSea’ye bağlamanız gerekecek. Tamamen boş olabilir – herhangi bir kripto para birimine sahip olmanız gerekmez. Zaten bir cüzdan yoksa, MetaMask veya Coinbase Cüzdan kullanmanızı öneriyorum. Her ikisi de iyi çalışır, popülerdir ve kullanımı kolaydır.

Ücretsiz NFT Oluşturma ve Satma
MetaMask Cüzdan, kullanımı kolay popüler bir kripto para cüzdanıdır.

Bu adımı gerçekleştirirken kurtarma ifadenizi yedeklemeyi unutmayın. Bu eğitimdeki belirli adımları onaylamak için cüzdanınıza ihtiyacınız olacak, bu nedenle işlem sırasında cüzdanınızı hazır bulundurun.

2. Bir OpenSea Koleksiyonu Oluşturun

OpeanSea’deki NFT’ler bir koleksiyon içinde oluşturulur, bu nedenle önce bir koleksiyon oluşturmalısınız. Bunu yapmak için sağ üstteki profil simgenize tıklayın , Koleksiyonlarım‘a tıklayın ve ardından Oluştur ‘a tıklayın .

Ücretsiz NFT Oluşturma ve Satma
OpenSea’de yeni bir Koleksiyon oluşturma.

Yapacağınız önemli şeylerin çoğu burada olacak.

3. OpenSea Koleksiyonunu Ayarlayın

İlk OpenSea koleksiyonunuzu kurun. Görselleri (logo, öne çıkan ve başlık dahil) ayarlayabilir ve artık koleksiyonunuz için bir ad seçebilir, koleksiyonun URL’sini özelleştirebilir ve istediğiniz bir açıklama ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz NFT Oluşturma ve Satma
OpenSea koleksiyonunuzun görünümü için resimler yükleniyor.
openseacollection2 800x464 1
OpenSea koleksiyonunuzun temel ayrıntılarını ve açıklamalarını seçme.

Telif hakkı yüzde ücretini de buradan ayarlayabilirsiniz. Bu, daha sonra her satıldığında ve el değiştirdiğinde oluşturduğunuz NFT’lerden kazanacağınız yüzdedir. X $ karşılığında bir NFT satarsanız, başlangıçta X $ kazanırsınız, ancak alıcı daha sonra NFT’yi başka birine satarsa, bu yeni satışın bir yüzdesini kazanarak tekrar para kazanırsınız. Şahsen, Telif Ücreti olarak genellikle %10’u seçerim.

openseacollection3
OpenSea’de bir koleksiyonun telif yüzdesini belirtme.

4. Doğru Blok Zincirini Seçin

Ardından, koleksiyonunuz için doğru blok zincirini seçin. Görüşler, Ethereum blok zinciri ve Poligon blok zinciridir. Sıfır gaz ücreti ödemek istiyorsanız Poligon seçeneğini seçin.

blockchainpolygon 800x192 1
Sıfır gaz ücreti için Poligon blok zincirini seçin.

Son olarak, Oluştur’u tıklayın. Koleksiyonu kurarken Ethereum cüzdanınızla yaptığınız işlemleri onaylamanız gerekecek.

5. NFT’leri Basmaya Başlayın

Artık bir koleksiyon oluşturduğunuza göre, NFT’leri basmaya başlayabilirsiniz. Koleksiyonunuzu ve ardından Öğe ekle’yi tıklamanız yeterlidir.

Artık bir sanat eseri (resim, müzik ne olursa olsun) yükleyebilir ve NFT olarak basabilirsiniz. Ayrıca basmak istediğiniz kopya sayısını da seçebilirsiniz. NFT’yi satın aldığınızda elde ettiğiniz istatistikler veya açılabilir içerik gibi şeyler varsa, bunları da bu sayfada belirtirsiniz.

openseacollection5
OpenSea’de yeni bir NFT oluşturma.

Senin EDK basılmış sonra, onun sayfada tıklayıp tıklayabilirsiniz Sat üzerinde bir fiyat koymak. OpenSea kullanırken fiyatın en az 2 $ olması gerekir. NFT’nin kaç kopyasını satmak istediğinizi de seçebilirsiniz (birden fazla kopya varsa).

openseacollection7
Ücretsiz NFT Oluşturma ve Satma 12

6. Kar!

Bu kadar! İlk NFT’nizi yarattınız ve kesinlikle hiçbir ücret ödemediniz!

Şimdi başka bir sorumluluk reddi için: NFT basmak, gerçekten satmaktan çok, çok daha kolaydır. Ya zaten bir takipçiniz olmalı ya da insanların dikkatini çekmek için farklı bir yolunuz olmalı.

Reddit, alabileceğiniz bir yoldur: Koleksiyonunuzu tanıtmak için eşantiyonlar yapabileceğiniz çok sayıda alt dizin var – bu, başlamak için iyi bir yol ve ilk birkaç satışımı elde etme şeklim.

Bu öğreticiyi okuduğunuz için teşekkür ederiz ve kendi NFT’lerinizi satarken iyi şanslar!

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.