Kılavuzlar

NFT’leri kolayca tanıtmak için 5 ipucu

Bu yazımızda, NFT’leri nasıl kolayca satabileceğinizi açıklıyoruz.

Fungible token veya NFT’ler dijital sanat dünyasını dönüştürerek herkesin çalışmalarını önemli miktarda para karşılığında satmasını mümkün kıldı. NFT’leri satmak için mutlaka bir sanatçı olmanız gerekmez. Müzik, çizim, GIF, tweet dahil her şey NFT olarak satılabilir ve hatta bir selfie bile milyonlarca dolara satılabilir.

Kripto sanatına olan talep sadece artıyor ve kullanıcılar benzersiz kripto jetonlarına teklif vermek için piyasayı dolduruyor. Bu haftanın Crypto Knight sütununda, NFT’leri nasıl kolayca satabileceğinizi açıklıyoruz. Ancak, önce çalışmanızı tokenleştirmeniz ve Opensea, Superrare, Rarible gibi pazar yerlerinde listelemeniz gerektiğini unutmayın. ( Dijital sanatınızı nasıl dönüştürebileceğinizle ilgili makalemize bakın ve pazar yerlerinde listeleyin ve geri dönün.)

NFT’nizi sosyal medyada tanıtın

Sosyal medyayı hafife almayın. Dijital sanatınızı satmak söz konusu olduğunda, tüm sosyal medya platformları üzerine düşeni yapar. Resminizi Twitter, Instagram, Facebook ve hatta Reddit NFT gruplarında sergilemeye başlayın.

Instagram, portföyünüzü sergilemek için önemli bir alandır, birden fazla NFT’niz varsa hepsini yükleyin. Bu, koleksiyonerlerin yalnızca mevcut projelerinizi değil, aynı zamanda geçmiş çalışmalarınızı da sergilemelerine yardımcı olacaktır.

Twitter, NFT satmak için en az değer verilen platformdur. Sanat dünyası Twitter’ı çok görsel bir platform olarak görmese de, son olaylar NFT koleksiyoncularının sadece NFT’lerini platformda yayınlayarak milyonlar kazandığını gösterdi. Twitter, kripto sanatı satışlarıyla ilgili sözleri yaymak için başvurulan platform haline geldi. Twitter’ın yeni NFT profil resmi özelliği de görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olacak.

Yazı başlığınıza hashtag’ler veya başka ifadeler eklemek önemlidir. Bu etiketler hem Twitter’da hem de Instagram’da faydalıdır. Hashtag’leri kullanın: Twitter ve Instagram’da #crypto,#cryptoNFTs,#NFTsale #art.

Reddit, işinizi birkaç dakika içinde viral hale getirme potansiyeline sahip bir topluluk tartışma platformudur. Yeni bir konu açın, NFT portföyünüzü tartışmaya başlayın ve gönderi çok fazla oy alırsa Reddit sıralamasında yükselir ve sonuç olarak daha fazla insan görebilir.

Yaklaşık 8 milyon kullanıcısı olan reddit.com/r/CryptoArt gibi gruplara katılın . Diğer tartışmalara katılın, fikir, adınız çeşitli kanallarda ne kadar sık ​​görünürse, insanlar onu o kadar çabuk hatırlayacaktır.

Discord, yüzlerce NFT sunucusuna ev sahipliği yapıyor. Bu kanallar/sunucular, yeni NFT’leri tartışmak için popüler bir yerdir. Sohbet platformu artık NFT’lerinizi sergileyebileceğiniz ve hatta kullanıcılardan teklif vermelerini isteyebileceğiniz kripto galerileri gibi daha profesyonel özellikler sunuyor.

Koleksiyonunuzu NFT Calendar’a ekleyin

NFT Calendar platformu, tek bir yerde toplanan çeşitli pazar yerlerinden en iyi NFT düşüşlerini sergiliyor. Bu, en iyi sürümleri keşfetmek için bir pazardan diğerine acele etmeye gerek duymayan NFT koleksiyoncuları için harika bir kaynaktır.

Damlanızı NFT Takvimine eklemek sadece birkaç dakika sürer. Gönderinizi gönderdikten sonra, ekibimiz tarafından yapılan hızlı bir incelemenin ardından listede görünür. Gönderim ücretsizdir. Buna ek olarak, şirketin Instagram ve Twitter sosyal hesaplarında da bazı damlalar yer alıyor.

Bir arka plan sağlamak

NFT topluluğuna girmenin bir yolu, dijital sanatınızın arkasındaki hikayeyi paylaşmaktır. Bir sanatçıysanız, sanatın arka planını açıklayın, çalışmanızı ne zaman ve nerede gösterirseniz gösterin yazılı tanıtımlar yapın. Açıklamalar veya betimlemelerin uzun olması gerekmez – daha çok bir veya iki paragraf, hatta bu kadar kısa olabilirseniz bir veya iki cümle gibi.

NFT’nizin nasıl ortaya çıktığı, öneminin ne olduğu ve bir koleksiyoncu olarak nereye gittiğinizden bahsedin. Estetik bir perspektiften, insanların dikkatini işinizin çeşitli fiziksel yönlerine veya özelliklerine, bunların göreceli önemine, bir bütün olarak yaratıcı sürecinize vb. çekebilirsiniz.

Örneğin, karanlık web pazarı Silk Road’un kurucusu olduğu iddia edilen 37 yaşındaki Ross Ulbricht, Perspective başlıklı kara kalem çizimi olan ilk NFT’sini 6,2 milyon dolara sattı (47 crore rupi). Satışa çıkardığı NFT koleksiyonu bir arka planla geldi. “Ross Ulbricht Genesis Koleksiyonu”, Ulbricht’in erken çocukluktan ergenliğe ve tutsaklara kadar yazdığı yazılardan ve on sanat eserinden oluşan bir koleksiyondur. Ayrıca, bir görsel-işitsel sanatçı Levitate tarafından, Ross’un hapishanedeki deneyiminden esinlenerek seslendirme yaptığı orijinal bir animasyon da içeriyor.

NFT'leri kolayca tanıtmak için 5 ipucu

Arka hikaye şöyle diyor: “Bu NFT koleksiyonu Ross’un yaratıcı ifade yolculuğu; bu onun yaşayan ve gelişen hikayesidir. Çizimler ve video aracılığıyla, bir adamın gelişmekte olan varlığının kısa bir anını görüyoruz. Biz onun özgürlüğü için yürüttüğümüz kampanyaya devam ederken, hapishane duvarlarının dışına ulaşmanın yolu bu.”

NFT’lerinizi birden fazla pazaryerinde listeleyin

Tek bir NFT pazarına bağlı kalmayın, NFT’lerinizi satma şansını artırmak için birden fazla pazaryerine yüklediğinizden emin olun. SuperRare, tek baskılı dijital sanat eserleri için bir NFT pazar yeri iken Foundation, herhangi bir blok zinciri varlıklarının ticareti için bir pazar yeridir.

NFT için en büyük pazar yerlerinden bazıları şunlardır:

OpenSea – Sanat koleksiyonları, nadir dijital öğeler, kripto kedicikler vb.

Rarible – Tüm kripto varlık türleri için.

SuperRare – Özgün ve benzersiz dijital sanat eserleri için.

Foundation – Dijital koleksiyon ürünleri ticareti için.

Arkadaşlarından paylaşmalarını iste

Sadece NFT portföyünüzü sosyal medya platformlarına yüklemek yeterli olmayacaktır. Arkadaşlarınızdan ve takipçilerinizden NFT Projenizi sosyal medyada paylaşmalarını istemeniz gerekecek. NFT’leriniz etrafında daha fazla vızıltı oluşturmaya çalışın ve daha fazla insan tarafından görülmelerini sağlayın.

NFT sanatçıları ve koleksiyonerleriyle işbirliği yapmaya başlayın. İşbirliği yapmanızın ilk nedeni, sanat yapıtlarınızı diğer profesyonellerin yardımıyla geliştirmektir. İkinci sebep ise birbirlerinin hayran kitlesini genişletmek. İşbirliği hakkında konuştuğumuzda bu kesinlikle para kazanma ile ilgili değil, ancak kesinlikle mümkün olduğunca çok kişiye tanınma ve ulaşma ile ilgili.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.