Haberler

Bu, Şimdiye Kadar Satılan En Pahalı Fotoğraf NFT

2021’de NFT olarak basılan bir seriden iki fotoğraf, şimdiye kadar satılan en pahalı NFT fotoğraf rekoru kırdı. Bu eserlerden biri mevcut fiyatından satılırsa tekrar satabilir.

Ikiz Alevler

İkiz Alevler (Twin Flames), fotoğrafçı Justin Aversano’nun dünyanın çeşitli yerlerinde 14 ay boyunca yakalanan 100 çift ikizden oluşan serisinin adıdır. Aversano’ya göre proje, çift yumurta ikizinin onuruna yapıldı ve kendisinin “sürükleyici bir portre çalışması” olarak adlandırdığı “çoğul doğum ve ikizlik fenomeni”ne odaklanan bir çalışma grubu yaratmayı amaçladı. Aversano seriyi üç formatta yakaladı: Polaroid, 120mm ve 4×5.

Feature Shoot’a göre Aversano, koleksiyonun ilk fotoğrafını çektikten dört yıl sonra 100 fotoğrafı NFT olarak bastı. Tüm projeyi 0,55 ETH’ye veya bugünün değerine göre yaklaşık 1.500 dolara sattı. O yılın ilerleyen saatlerinde, Twin Flames #83 için NFT. Bahareh & Farzaneh Safarani ve 100 fiziksel baskının tamamı Christie’s aracılığıyla sunuldu ve orada bir fotoğraf müzayedesinde satılan ilk NFT oldu.

NFT
İkiz Alevler #83. Bahareh & Farzaneh, Justin Aversano, Christie’s .

Tek NFT ve 100 fiziksel fotoğraf 1,11 milyon dolara satıldı . O zaman, satış rekor kırdı. Ancak dizi yapılmadı. Kasım ayında, Twin Flames #49. Alyson ve Courtney Aliano , 871 ETH’ye (yaklaşık 2.467.127 $) sattı ve Feature Shoot’un dediğine göre, şimdiye kadar satılan beşinci en pahalı fotoğraf ve şimdiye kadar satılan en pahalı tek fotoğraf NFT oldu.

Özellik Çekimi , bu satıştan elde edilen fonların NFT alanında çalışan çok sayıda fotoğrafçıyı desteklemek için bir hazine oluşturmaya gittiğini bildiriyor. Bu fon sonunda, blok zincirinde fotoğrafçılığa adanmış özerk bir merkezi olmayan organizasyon olarak tanımlanan RAW DAO haline geldi.

Aversano , fotoğrafçılık odaklı bir NFT platformu olan Quantum Art‘ın kurucu ortağı oldu .

Üç Turba için Hazır

İkiz Alevler #49. Alyson & Courtney Aliano , yayınlandığı tarihte OpenSea’de herhangi bir değer karşılığında sunulmuyordu. Ancak, İkiz Alevler #83. Bahareh & Farzaneh Safarani , Christie’s’deki satışından bu yana mülkiyeti birçok kez devretti ve sonuç olarak önemli bir değer artışı yaşadı.

Justin Aversano

OpenSea’deki kayıtlara göre , orijinal olarak bir yıldan fazla bir süre önce satılmıştı, ancak sekiz ay önce, ki bu satıldığı anlamına gelmiyor , bir ay sonra kendi NFT sanat koleksiyonu Twin Flames‘e tekrar transfer edilmeden önce Aversano’ya transfer edildi. Bir ay önce CL7 adlı bir kullanıcıya tekrar aktarılmadan önce altı ay orada kaldı . CL7 şimdi NFT’yi 3.500 ETH veya 9.87 milyon doların üzerinde listeliyor.

Yayınlandığı sırada, bu fiyata bunun için herhangi bir teklif yoktu. Bu fiyattan satılacak olsaydı, şimdiye kadarki en çok satan fotoğrafçılık NFT‘si olurdu.


Editörün notu: Bu hikayenin orijinal versiyonu, en çok satan fotoğraf NFT’sini yanlışlıkla Twin Flames #83’e bağladı. O zaman, satış rekor kırdı, ancak şimdiye kadar satılan bir fotoğrafın en pahalı NFT’si, o yılın ilerleyen saatlerinde bu işareti elde eden Twin Flames #49’a düşüyor. Hata için özür dileriz.


Başlık resmi: İkiz Alevler #49. Alyson & Courtney Aliano, Justin Aversano, Sotheby’s .

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.