Haberler

Blackmagic Design, yeni bir Studio Camera 6K Pro’yu duyurdu

Blackmagic’in Studio serisi kameraları bugün büyük bir yeni modele kavuştu. Yeni Super 35 biçimli Studio Camera 6K Pro, şirketin önceki Studio seçeneklerinin tasarımını ve kullanılabilirliğini temel alıyor ancak onu farklı kılan bazı gelişmiş özellikler ekliyor.

Eski Stüdyo Kameralarında olduğu gibi, bu da ince profili, 7 inçlik arka HDR ekranı ve ses için 12G-SDI, 10Gbit/s ethernet ve XLR gibi yayın sınıfı hardline bağlantıları korur. Ayrıca, dahili uyarı lambası, büyük yan kulplar ve açılır ekran gölgesi, bunu gerçekten stüdyo görevi için hazır hale getirir.

Studio Camera 6K Pro

Ana özellik, yeni, daha yüksek çözünürlüklü bir sensörün eklenmesi anlamına gelen yeni 6K yeteneğidir. 6144 x 3456 çözünürlüğe sahip 6K Pro, 23,98’den 60 fps’ye kadar çekim yapabilir. Blackmagic, bu yeni modelin 13 durağa kadar dinamik aralığa sahip olduğunu, post prodüksiyonda renk düzeltme çalışması için bol bol serbestlik ve maksimum 25600 ISO değerine sahip olduğunu söylüyor. 6K Pro, daha büyük sensörü nedeniyle kesinlikle yalnızca EF’dir. Sensör, Pocket Cinema Camera 6K‘da (ve Fujifilm’in X-T4 gibi kameralarda) kullanılana benzer, Sony Semiconductor’dan olması muhtemel Super 35 boyutlu bir birimdir.

Dahili ND filtreleri, bir düğmeye basarak veya kontrol odasından uzaktan etkinleştirilerek 2, 4 veya 6 duraklı koruma sağlar.

Blackmagic Studio Camera 6K Pro Back

Bu yeni üst düzey seçeneğin yanı sıra, bir Micro Four Thirds montajına sahip, yenilenmiş bir Blackmagic Studio Camera 4K Pro G2 bulunmaktadır. Hem bu kamera hem de 6K, USB-C bağlantılı bir akıllı telefon veya etkin nokta gibi uzak veriler aracılığıyla stüdyoya bir HD H.264 geri bildirimi gönderen yerleşik canlı akışı içeren ilk kameradır. 6K gibi, 4K Pro G2 de SDI, 10G ethernet ve XLR gibi çok sayıda kablolu bağlantı içerir.

Yeni Studio Camera 6K Pro hemen 2.495$’a, Blackmagic 4K Pro G2 ise 1.865$’a hemen edinilebilir. Bu yeni modeller, mevcut Studio Camera 4K Plus’a katılıyor. Daha fazla bilgi için Blackmagic Design web sitesine bakın.

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.