İncelemeler

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2 İncelenmesi

Blackmagic, yakın zamanda Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2‘yi duyurdu. Dahili ND filtreleri ve daha az parlak LCD ekranı olmayan bu yeni 2. Nesil Pocket Cinema Camera 6K. Güncelleme, kamera operatörlerinin biraz daha ucuz olan ve dış prodüksiyon için gereken tüm özelliklere sahip olmayan bir kamera satın alarak biraz tasarruf etmelerine yardımcı oldu. Yine de, Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2’de önemli bir bileşen yer aldı; dahili jiroskop stabilizasyonu.

İnceleme, Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2‘de bulunan dahili jiroskopa ve dahili jironun DaVinci Resolve’de çekimleri ne kadar iyi pürüzsüzleştirebildiğine odaklanıyor. İşin püf noktası da bu, Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2’nin bu dahili jiroskopu vardır, ancak çekiminizi sabitlemek için DaVinci Resolve kullanmanız gerekir. Kamera, kamera içinde sabitlenmiyor.

Canon, Sony ve hatta Nikon, kullanıcının stabilizasyonu çalışırken görmesini sağlayan dahili olarak stabilize edilmiş sensörlere veya dijital stabilizasyona sahiptir. İş kameramda, en sorunsuz operatör olmadığım için sıklıkla kullandığım bir dijital sabitleyici var. İncelememde, dahili stabilizasyona ne kadar bağımlı olduğumu ve DaVinci Resolve ile birlikte Blackmagic yerleşik jiroskopunun iyi mi yoksa beklenenden daha iyi mi karıştırıldığını görmek istedim.

Sahneyi ayarlamak için yerel hobi dükkanıma uğradım ve Kızımın uçması için birkaç balsa ağacından uçak aldım. Bunlar pervaneli ve lastik bantlı oyuncak uçaklardır. Bu uçakları çok seviyor. Videonun kaotik bir duyguya sahip olmasını istedim; o beş yaşında ve etrafta koşuyor. 144 derecelik bir deklanşörle elde tutulan her şeyi çektim. Hem saniyede 24 kare hem de 48 fps çektim.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2

Oyuncak uçaklar ve yeni Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2 ile donanmış olarak çekime başladık. “Asla çocuklarla ve hayvanlarla çalışmayın” sözünü biliyor musunuz? Sanırım kendime meydan okumayı seviyorum. Kızım harika bir iş çıkardı. Küçük video çekimlerimize alıştı ve sonucu görmeyi çok seviyor. Hepinize söylüyorum, çocuklarınızı sık sık videoya çekin, alışsınlar. 

İncelemenin okumak için burada olduğunuz kısmına geri dönün. Çoğu zaman Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2’yi bel hizasında tuttum ve beş yaşındaki Kızımın peşinden koştum. Başka bir deyişle, pürüzsüz ve istikrarlı görüntüler çekmenin ve yakalamanın en iyi yolu değil. 

Kızım koştuğunda onunla koştum çünkü yerleşik cayro ve DaVinci Resolve’nin görüntüleri kabul edilebilir herhangi bir şekilde düzeltip düzeltemeyeceğini merak ediyordum. Projelerimizi çekerken hepimizin karşılaştığı standart çekimleri de yaptım. Bunlar, yavaş kaydırma veya kamerayı bir konu üzerinde tutmak kadar basit olabilir.

Boşaltma ve DaVinci Resolve’me girme zamanı. Oldukça etli bir MacPro’ya erişimim var ve çekimlerimi sabitlemek için işlemci gücü konusunda endişelenmedim. DaVinci Resolve’de, agresif kamera hareketleriniz varsa, kişinin tüm bir çekimi sabitlemeye çalışmaması gerektiğini, ancak kurgulanmış çekimlerle çalışmanız gerektiğini çabucak öğrendim. 

BMPCC6KG2Pics 3

DaVinci Resolve’de görüntüleri sabitlemek size birkaç seçenek sunar: Perspektif, Benzerlik, Çeviri ve Kamera Gyro. Camera Gyro’yu istiyoruz. Seçildikten sonra, stabilize düğmesine tıklarsınız ve DaVince Resolve işi sizin yerinize yapar. Kamera Gyro sabitleme işlevini kullanırken tek parametre olan “güç” ayarını değiştirebilirsiniz.

Çoğu NLE’de, sabitleme işlevi bazı çekimlerde iyi çalışır, ancak hepsinde değil. DaVinci Resolve’de, Camera Gyro işlevi tüm çekimlerimde iyi çalışıyor gibiydi. Kızımın yanında koştuğum bir görüntü, çoğu NLE dengeleyicisinin yeteneğinin dışında olacak muazzam miktarda harekete sahipti ama bence DaVinci ve kameranın jiroskopu bunu iyi idare etti.

DaVinci Resolve’de çekimi sabitlemek için kameranın dahili jiroskopunu kullanma sorunu, çekim yaparken ne kadar kırpma olacağını görememeniz anlamına gelir. Her şey Post in DaVinci Resolve’de gerçekleşir. Bu bir anlaşma bozucu mu? Sanmıyorum, ancak görüntüleri sabitlerken potansiyel kırpma faktörüne dikkat etmelisiniz. 

DaVinci Resolve’de, dengeleyici bir hata fark ettim, diyebilirsiniz. Çekimi düzenlendikten sonra sabitlerseniz, kamera cayro sabitlemesi, çekimin başında bir miktar istenmeyen sıçramaya neden olur. Düzeltme, biraz daha fazla boşluk bırakmak ve görüntüleri sabitlemek için videoyu çekmek. Ondan sonra fazladan boşluk bıraktım ve orijinal düzenlemeye geri döndüm. Bu, istenmeyen dengeleyici sıçramasını düzeltiyor gibiydi. 

Blackmagic’in dahili Camera gyro ile yaptıklarının oldukça etkileyici olduğunu düşünüyorum. Daha önce Blackmagic kameraları için olmayan seçenekler sunuyorsa, stabilizasyonun yüzde 100’ünü ve onunla birlikte gelen tüm mahsulü kullanmak zorunda değilsiniz.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2 , harika dahili jiroskopun dışında, çekimleri daha kolay çerçevelemek için ayarlanabilir bir dokunmatik ekrana, isteğe bağlı bir elektronik vizör desteğine sahiptir ve eski sürümlere ve EF piline göre size daha fazla kayıt süresi sağlayan bir NP-F570 alır. bölmeler. Pocket Cinema Camera 6K G2 ayrıca Blackmagic’in 5. nesil renk bilimine sahiptir ve önceki modelden 13 duraklı dinamik aralık, çift yerel ISO ve EF lens yuvası ile popüler sinematik Super 35 HDR görüntü sensörünü korur.

Hafif karbon fiber polikarbonat kompozitten yapılmış olan kamera, kayıt, ISO, WB ve deklanşör açısı için tüm kontrollerin olması gerektiği yerde, parmaklarınızın ucunda olduğu çok işlevli bir tutma yerine sahiptir. Daha büyük bir 6144 x 3456 Super 35 sensör ve EF lens yuvasına sahip olan Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2, inanılmaz derecede esnektir ve hemen her çekim koşulunda çalışır.

BMPCC6KG2Pics 2

Gelişmiş Blackmagic OS ile, en son teknolojiye dayalı, sezgisel ve kullanıcı dostu bir kamera işletim sistemine sahip olursunuz. Bana göre, Blackmagic OS, kullanıcı arayüzü ve kamera etkileşimi için en iyi işletim sistemlerinden biridir. Arayüz, ayarları düzenlemek için basit dokunma ve kaydırma hareketlerini kullanarak, hızlı ve kolay ayar değişiklikleri yapar.

13 adımlık dinamik aralık takdire şayan olsa da, asıl parıldayan şey, kameranın çift doğal 400 ve 3200 ISO değeridir. Tüm modeller, 60 fps’ye veya 120 fps’ye kadar pencereli çekim yapabilir. 

Blackmagic Pocket Cinema Camera, çekimleri çerçevelemenizi ve doğru bir şekilde odaklanmanızı kolaylaştıran büyük, parlak 5 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Ayrıca merceği kullandığımda büyük burnumun kameradaki ayarları değiştirmesini de kolaylaştırıyor. Biraz sinir bozucu, ama belki sadece büyük bir kornanız varsa endişelenecek bir şey var. 

Ekran üstü katmanlar durumu gösterir ve parametreleri, histogramı, odak tepe göstergelerini, seviyeleri, çerçeve kılavuzlarını ve daha fazlasını kaydeder. Cep Sineması Kamerası 6K G2 LCD monitör, yukarı ve aşağı eğilebilen daha gelişmiş bir ekrandır, böylece bir çekimi herhangi bir konumdan izlemek kolaydır. Keşke bu monitör de yandan görüntüleme için çevrilse, ama her şeye sahip olamayız.

BMPCC6KG2Pics 5

Pocket Cinema Camera 6K g2, her çekimde doğru cilt tonları ve renk sağlayan URSA Mini Pro 12K ile aynı nesil 5 renk bilimine sahiptir. Renk bilimi ayrıca karmaşık Blackmagic RAW görüntü işlemenin bir kısmını da ele alır, böylece sensörün renk ve dinamik aralık verileri, post prodüksiyonda kullanabileceğiniz meta veriler aracılığıyla korunur.

Cep Sineması Kamerası 6K modelleri, dış mekanlarda ve elde çekimde kullanmak için isteğe bağlı bir vizörü destekler. Bu vizörle, yerleşik bir yakınlık sensörüne sahip entegre yüksek kaliteli 1280 x 960 renkli OLED ekrana, geniş -4 ila +4 odak ayarıyla inanılmaz doğruluk için dört elemanlı cam diyoptri elde edersiniz. Vizörü gözlüklerim veya kontak lenslerim olmadan bile kullanabilirim ve çok uzağı görebiliyorum.

BMPCC6KG2Pics 4

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K modellerinin her ikisi de artık pilleri değiştirmeye veya şarj etmeye gerek kalmadan daha uzun çekim süreleri için daha büyük NP-F570 piller kullanıyor. Kilitli bir DC güç konektörü kullanılır, böylece çekim sırasında güç kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, birlikte verilen AC fiş paketi kameraya güç sağlayabilir ve aynı anda pili şarj edebilir. USB-C genişletme bağlantı noktası bile pili şarj edebilir, böylece taşınabilir pil paketlerini, cep telefonu şarj cihazlarını veya dizüstü bilgisayarları kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı pil tutacağı, müşterilerin tüm gün çekim yapmaya devam edebilmeleri için kameranın gücünü önemli ölçüde artırmak için ekstra pil eklemenize olanak tanır.

Tüm Pocket Cinema Camera modelleri, DaVinci Resolve Studio’nun tam sürümünü içerir. Kısa bir hatırlatma, DaVinci Resolve satın alırsanız, bunun size maliyeti 299$’dır ve kamerayla ücretsiz olarak almak yine de cehennem gibi bir anlaşmadır. DaVinci Resolve, müşterilerin istediği görüntüleri hızla bulmanıza, birlikte düzenlemenize ve hızlı bir şekilde çıktı almanıza yardımcı olmak için tasarlanmış akıllı düzenleme araçlarına ve yenilikçi yeni özelliklere sahip yeni kurgu sayfasına sahiptir. Yeni kurgu sayfasına ek olarak, DaVinci’nin efsanevi profesyonel kurgulama, gelişmiş renk düzeltme, sesli post ve görsel efekt araçlarına da tek bir yazılım uygulamasında sahip oluyorsunuz.

Bir kamera güncellemesi olarak, Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2, kalite açısından orta derecede iyi bir artıştır. DaVinci Resolve’de çekimlerinizi sabitlemek için dahili cayronun kilidinin açılmasıyla birlikte kamera bir güç oluşturuyor. 


Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2 özellikleri

 • Karbon fiber polikarbonat kompozitten tasarlanmıştır.
 • 13 duraklı 6144 x 3456 sensör ve 25.600’e kadar çift yerel ISO.
 • Çok çeşitli popüler EF lenslerle uyumludur.
 • İnanılmaz düşük ışık performansı için 25.600’e kadar ISO.
 • Popüler yazılımlarla uyumlu standart açık dosya biçimleri.
 • Ayarlanabilir LCD ekran.
 • Blackmagic Generation 5 Color Science’ı içerir.
 • Opsiyonel Blackmagic Pocket Cinema Camera Pro EVF.
 • 48 volt fantom gücüne sahip profesyonel mini XLR girişleri.
 • Daha büyük NP-F570 pil, isteğe bağlı Blackmagic Pocket Camera Battery Pro Grip.
 • Post prodüksiyon için eksiksiz DaVinci Resolve Studio içerir.
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu