İncelemeler

DJI Osmo Pocket ve DJI Osmo Mobile 2 karşılaştırması

DJI‘ın yeni harikası DJI Osmo Pocket ile DJI Osmo Mobile 2 karşı karşıya geldi. Bilindiği üzere DJI Osmo Pocket saniyede 60 kare 4K video kaydedebilen kamerayla gelirken, Osmo Mobile 2, sabitleme işlevi için akıllı telefonlara ihtiyaç duyuyor. Becker’s Rs isimli bir YouTube kanalı DJI’ın yeni ürünüyle ve DJI Osmo Mobile 2’nin performansını karşı karşıya getirdi. Osmo Mobile 2’de iPhone 8 Plus telefonu tercih eden Becker’s Rs, gimbal cihazlarının performanslarını gözler önüne getirdi. DJI Osmo Pocket ufak bir cihaz olmasına rağmen gösterdiği performansla dikkat çekiyor. Renk doğruluğu açısından iPhone 8 Plus’ın daha iyi performans sergilediğini söyleyebiliriz. DJI Osmo Pocket’ın da iyi bir görüntü kalitesi sunduğu görülüyor. DJI Osmo Pocket’taki 3 eksenli görüntü sabitleme sisteminin optik görüntü sabitleme sisteminden çok daha iyi olduğunu da belirtebiliriz.

DJI Osmo Pocket ne gibi bir deneyim sunuyor?

Cihaz, aynı zamanda 12 megapiksel fotoğraflar da çekebiliyor. Saniyede 120 kare yavaş çekim de gerçekleştirebilen DJI Osmo Pocket’ta 1 inç boyutunda dokunmatik bir ekran yer alıyor. Bu ekran küçük olduğu için bünyesine akıllı telefon takılabilen kamera, seçilen objeyi otomatik takip edebilen moduyla da dikkat çekiyor.
Kamerada Timelapse, Panorama ve Motionlapse gibi yaratıcı çekim modlarını da aktif olarak sunuluyor. Elde uzun pozlama gece çekimlerine dahi imkan tanıyan model, uygulama (Yeni DJI Mimo) tarafında birçok otomatik düzenleme seçeneği de getiriyor. Özel bir taşıma haznesi bulunan Pocket, hareketli kafasıyla özçekimler için de harika bir seçenek oluşturuyor.

DJI Osmo Pocket’ın Türkiye fiyatı ne kadar?

DJI Osmo Pocket’ın Türkiye fiyatı ise 2.599 TL.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu