Haberler

Instagram, Gönderileri Profillere Sabitleme Yeteneğini Test Ediyor

Instagram, gönderileri bir profile sabitleme özelliğini test ediyor; bu, kullanıcıların yeni fotoğrafların altında saklamak yerine belirli fotoğrafları en üstte vurgulamasına olanak tanıyor.

Bir Meta temsilcisi TechCrunch‘a , şirketin şu anda gönderileri profillere sabitleme yeteneğini test ettiğini doğruladı.

Meta’dan bir sözcü yayına bir e-postada “İnsanların profillerinde gönderileri öne çıkarmasını sağlayan yeni bir özelliği test ediyoruz” dedi.

Bu özellik, görünüşe göre test aşamasında ve platformdaki belirli kullanıcılar için görünüyor, ancak test için kaç kullanıcı ve bu kişilerin nasıl seçildiği açıklanmadı. Yeni özelliğe erişebilenler, bir gönderinin yanındaki üç noktalı menüyü tıkladıktan sonra görünen yeni bir “Profilinize sabitleyin” seçeneğini görüyorlar.

Instagram kullanıcıları, hikayelerini profillerine sabitleme yeteneğine sahiptir, ancak bu özellik daha fazla kişiselleştirmeye izin verecektir. Bir profilin üstüne kaç gönderi sabitlenebileceği veya oraya yerleştirildikten sonra sıralarını neyin belirlediği açık değildir.

Bu yeni özelliğin onaylanması, Ocak ayında Instagram’ın kodundaki bir profile fotoğrafları sabitleme yeteneğini fark eden tersine mühendislik uzmanı Allesandro Paluzzi’nin raporunu takip ediyor.

TechCrunch , bu testin, belirli kullanıcı sayfalarından “Son” sekmesinin kaldırıldığını gören başka bir testi takip ettiğini not eder. Çoğu için, hashtag aramaları En Popüler, En Son ve Makaraları gösterir, ancak şirketin testi, Makaraları diğer içeriklerin önüne geçirmeye devam etmek için bir hareket olarak görülebilecek olan “Son” kelimesini kaldırır. Instagram ve Meta liderliği defalarca videonun TikTok ile rekabet ettiği için platform için artan bir öncelik olduğunu söyledi. Instagram ayrıca son zamanlarda otomatik altyazılar da dahil olmak üzere birçok TikTok özelliği ekledi.

Instagram, Gönderileri Profillere Sabitleme Yeteneğini Test Ediyor

Geçen hafta şirket, yeniden yayınlanan videoları platformdan çıkarma ve kullanıcıları TikTok yerine Instagram’da orijinal Makaralar yapmaya teşvik etme çabasının bir parçası olarak orijinal içeriğe daha fazla değer vermek için algoritmasını değiştirdi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu