Haberler

En son Nikon Z9 5.0 donanım yazılımı, Nikon Z9'u tamamen yeni bir fotoğraf makinesi haline getiriyor!

Nikon Z9 Firmware 5.0 sayesinde daha da iyi hale geldi ve belki Nikon da burada durmuyordur?

Nikon Z9 sahibiyseniz , piyasadaki en iyi aynasız fotoğraf makinelerinden birine ve muhtemelen spor fotoğrafçılığı için de en iyi fotoğraf makinesine sahip olmaya alışkınsınız, ancak yavaş yavaş yeni özellikler ekleyen cihaz yazılımı güncellemelerine aşina olacaksınız. lansmanından bu yana kameralara.

Bugün Nikon, Nikon Z9 için cihaz yazılımı 5.0’ı çıkardı ve bu cihaz yazılımı o kadar devasa ki kendi basın bülteniyle bile geldi; en azından bahsetmeye değer bazı özelliklerin olduğunun bir işareti, bu yüzden riske gireceğim ve bunun Nikon Z9’u daha da iyi hale getirdiğini söyleyin!

Firmware 5.0

Resmi Nikon açıklamasında şirket şunları belirtti:

“Nikon Corporation, amiral gemisi tam çerçeve/FX formatlı aynasız fotoğraf makinesi Nikon Z9 için cihaz yazılımı sürüm 5.00’in yayınlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyor.

Z9’un piyasaya sürülmesinden bu yana yapılan dördüncü büyük güncelleme olan donanım yazılımı sürümü 5.00, Otomatik Yakalama ve Yüksek Hızlı Kare Yakalama+ işlevlerini genişleterek spor fotoğrafçılığında kullanılabilirliği artırıyor. 

Portre fotoğrafçılığı, yeni Ten Yumuşatma ve Portre İzlenim Dengesi işlevleri ve nesnenin tenindeki ayrıntıların zengin tonlarla görüntülenmesini sağlayan yeni Zengin Tonlu Portre Resim Kontrolü ile fotoğrafçıların istediği görüntüleri daha etkili bir şekilde yakalamak için geliştirildi. Ayrıca Z 9’un gelişimi, daha fazla hız ve verimlilik talep eden profesyonellerden gelen geri bildirimlere yanıt olarak elde edilen gelişmiş kullanılabilirlik ile devam ediyor.”

En son Nikon Z9 5.0 donanim yazilimi 002 1

Bu yeni 5.0 donanım yazılımı güncellemesinin bazı önemli alanlarına biraz daha derinlemesine dalalım, olur mu?

Öne çıkan özelliklerden biri Otomatik Yakalama’daki yeni ayırma işlevidir. Artık çekim başlangıç ​​tarihini/saatini ve süresini önceden ayarlayabilirsiniz; bu, pil ömründen tasarruf etmek için son derece kullanışlıdır. Çekime başlamadan önce kameranızı iyi bir şekilde ayarlamanız gerekse bile, siz hazır olduğunuzda kameranın çekime hazır olacağından emin olabilirsiniz.

Otomatik Yakalama’nın esnekliği de artırıldı. Artık DX (24×16) görüntü alanını kullanarak çekimlerinizde daha da yaratıcı olabilirsiniz; hatta yeni bir Airplanes AF nesne algılama modu bile var. Ayrıca, kamera çekim için beklemedeyken hoş bir dokunuş olan küçük, sarı çerçeveli bir ekran eklediler.

Ve hepsi bu değil! Ayrıca, Yüksek Hızlı Çerçeve Yakalama+ ayarlarına düşük hız (C15) seçeneğini de ekleyerek, ortak LED aydınlatma için frekans ön ayarları ve Yüksek Frekanslı Titreşim Azaltma işlevindeki tabelalarla sürekli çekimi daha da akıcı hale getiriyorlar. Artık mükemmel deklanşör hızını kolayca seçebilir ve yüksek frekanslı titremenin etkilerini en aza indirebilirsiniz.

En son Nikon Z9 5.0 donanim yazilimi 003

Nikon ayrıca, özellikle düğünler ve stüdyo çekimleri gibi senaryolarda sonradan rötuş gerektiren temel görüntüler oluşturmak için özel olarak tasarlanmış Zengin Tonlu Portre Resim Kontrolünü de tanıttı. Ek olarak, Portre İzlenim Dengesi ve Ten Yumuşatma gibi portre fotoğrafçılığını geliştirmeyi amaçlayan bir dizi özellik de entegre edilmiştir.

Ayrıca Nikon, Nikkor Z 50mm f/1.2 S, Nikkor Z 85mm f/1.2 S ve Nikkor Z 135mm f/1.8 S Plena dahil olmak üzere bir dizi Nikkor Z lens sunuyor, hepsi kullanıcının yaratıcı vizyonunu aslına sadık bir şekilde aktaran portreler çekme konusunda ustadır.

Ayrıca güncelleme, Profoto A10’un sürekli LED ışığının AF yardımcı aydınlatıcı olarak kullanılmasını sağlayarak daha fazla rahatlık sağlıyor. Ek olarak, oynatma yakınlaştırması etkinleştirildiğinde görüntü inceleme sırasında daha sorunsuz gezinme için yeni bir ‘Odak noktası tercih et (yüz önceliği)’ seçeneği sunuldu.

Nikon Z9’un çalışabilirliğini geliştirmek için burada listelenemeyecek kadar çok sayıda başka özellik de eklendi, ancak eklendiğini gördüğüm kullanışlı özelliklerden biri de canlı görüntü yakınlaştırmasının şimdi %400’e yükseltilmesiydi! Kulağa çok hoş geliyor ama etkileyici bir manzara çekiyorsanız veya spor için statik bir çekim hazırlıyorsanız, her şeyin odakta olduğunu şüphesiz bilmeniz gerekir!

Nikon Z9’da donanım yazılımıyla birlikte pek çok büyük değişiklik gördük. Bazıları 8K video gibi baştan beri kamerada olması gereken özellikleri getirirken, bazıları da kameranın yeteneklerini geliştirdi. Şimdi bu yeni 5.0 donanım yazılımı, Nikon Z9’u beni kesinlikle heyecanlandıran başka bir çalışma düzeyine taşıyor ve eminim birçok Z9 sahibi de öyledir!

Şirket, sürümünü şöyle tamamladı: “Nikon, kameralarının işlevselliğini genişleten cihaz yazılımı güncellemeleri aracılığıyla kullanıcıların ihtiyaçlarını sürekli olarak karşılayacaktır.” Belki daha da fazlasının geleceğine dair bir söz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.