Haberler

Yeni Siyah-Beyaz Film “ADOX HR-50”

Dünyanın en eski fotoğraf malzemeleri üreticisi olan ADOX, 35 mm, 120 ve 4 × 5 formatlarında sunulacak olan HR-50 adlı yeni bir monokrom filmi duyurdu.

ADOX markası, 1860 yılından beri fotokimyasal ürünler üzerine çalışmakta ve günümüzde hala en eski marka olarak bilinmektedir. Ve şirket analog fotoğraflarının hiçbir yere gitmemesini istiyor.

ADOX, HR-50’nin orijinal olarak teknik uygulamalar için kullanılan yüksek çözünürlüklü bir film olduğunu söylüyor. “Speed Boost” teknolojisini vermek için değişiklikler yapan şirket, son kullanıcılar için kullanılabilir bir filme dönüştürmüş.

Filmin duyarlılığı 50 ISO’ya yükseltilmiş ve kontrastlığı azaltılmış, böylece film sıradan geliştiriciler kullanılarak işlenebilir hale gelmiş. Filmin çekirdeği “ultra ince” dir ve görünür ışığın tüm dalga boylarına duyarlı hale getirişmiş..

“HR-50, şehir manzaraları veya seyahat fotoğrafçılığı için idealdir”

http://www.adox.de/Photo/adox-hr-50/

Ayrıca, filmle kızılötesi fotoğraf çekebilmek için kullanılabilecek yeni bir ADOX filtresi de var. ADOX; Portre fotoğrafçılığında kullanılmak üzere, özellikle film için tasarlanan HR-50 DEV adlı özel bir geliştiriciyi öneriyor.

ADOX HR-50 ile çekilmiş örnekler:

ADOX HR-50’nin fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi ile ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu