Haberler

Fujifilm, Eastman Kodak’a Patent İhlalinden Dava Açtı

Fujifilm Eastman Kodaka Patent Ihlalinden Dava Acti

Fujifilm Corporation’ın Amerika Birleşik Devletleri New Jersey Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde Eastman Kodak Company’ye karşı patent ihlali davası açmasıyla birlikte, film fotoğrafçılığı endüstrisinin uzun süredir iki güçlü ismi Fujifilm ve Eastman Kodak, mahkemelerde birbirleriyle mücadele etmeye hazırlanıyor.

Fujifilm bu hafta yayınlanan bir basın bülteninde şöyle açıklıyor: “Fujifilm, yöntem ve aparat iddiaları da dahil olmak üzere işlemsiz litografik baskı plakası teknolojilerinin çeşitli yönleriyle ilgili dört patent (ABD Patent No. 10,427,443, 10,525,696, 10,875,346 ve 11,294,279) aldı.”

Fujifilm, Eastman Kodak’ın “Amerika Birleşik Devletleri’nde izinsiz ticari üretimi, kullanımı, satış teklifi veya satışı ve/veya dört yasayı ihlal eden işlemsiz litografik baskı kalıbı ürünlerinin ithalatı” ile ilgili telafi edici zararlar ve ihtiyati tedbir de dahil olmak üzere “çözümler” arıyor. iddia edilen patentler. Fujifilm özellikle “Sonora X” adı ve marka şemsiye adı “Sonora Xtra” altında satılan Kodak ürünlerine dikkat çekiyor.

Sonora X ve Xtra ürünleri, aşağıdaki Eastman Kodak videosunda gösterildiği gibi benzer dergileri basmak için kullanılıyor.

Fujifilm Kuzey Amerika Şirketi Grafik İletişim Bölümü bölüm başkanı Toyoyuki “Tommy” Katagiri, “Fujifilm, önemli araştırma ve geliştirme yatırımlarını korumaya ve yenilikçi baskı kalıbı teknolojilerini dünya çapındaki müşterilere sunmaya kararlıdır” diyor. “Başkalarının haksız yere ihlal ettiğine inandığımızda, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya çapında inovasyon ve fikri mülkiyet haklarımızı uygulayacağız ve koruyacağız.”

Ayrı ancak bağlantılı durumlarda Fujifilm Corporation, Ekim ve Aralık 2023’te Eastman Kodak’ın Avrupalı ​​yan kuruluşları Kodak GmbH, Kodak Graphic Communications GmbH ve Kodak Holding GmbH’ye Avrupalı ​​muadillerinin Fujifilm’in Amerikan patentlerini ihlal ettiği iddiasıyla dava açtı.

Katagiri, “İşlemsiz litografik baskı kalıplarındaki fikri mülkiyetimizi, küçük aile mülkiyetindeki baskı işletmelerinin yanı sıra orta ve büyük ölçekli baskı işletmeleri de dahil olmak üzere müşterilerimizin yararına korumaya devam edeceğiz” diye ekliyor.

Fujifilm’in ilgili ürünleri arasında Fujifilm’in “en son yenilik” olarak tanımladığı ve gelişmiş dayanıklılık, görünürlük, çizilme direnci ve üretim verimliliği vaat eden Superia ZX Plakalar yer alıyor.

Üst düzey bir perspektiften bakıldığında, yaklaşmakta olan hukuk savaşı biraz içeriden bir beyzbol meselesi. Yine de bu, fotoğrafçıların çoğunlukla Fujifilm’in kameraları ve lensleri ile Kodak’ın film stokları hakkında bilgi sahibi olmasına rağmen, her iki şirketin de çok çeşitli ürün ve teknolojilere sahip olduğunu gösteriyor. Nikon’un tıbbi görüntüleme teknolojisinden önemli miktarda para kazanması gibi Fujifilm ve Eastman Kodak da fotoğrafçıların bırakın kullanmayı, asla göremeyeceği ürünlere çok önem veriyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.