Haberler

Leica SL2-S, ‘Muhabir’ Tedavisini Almak İçin En Son Kamerasıdır

Leica SL2-S‘ye “Muhabir” muamelesi yapıyor ve kamerayı aşırı sıcaklıklara, darbelere, toza ve suya daha iyi dayanabilmesi için daha esnek bir dış kısımla donatıyor.

SL2-S Reporter, fotoğrafçılara yalnızca tipik olarak tamamen siyah olan şeylere farklı bir görünüm kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda kameranın güvenilirliğini ve dayanıklılığını da artıran Reporter Tasarım Serisindeki M10-P, Q2 ve Q2 Monokrom kameralara katılıyor. alan.

Leica SL2-S, 'Muhabir' Tedavisini Almak İçin En Son Kamerasıdır
10891 Leica SL2 S Reporter back LoRes

Leica, SL2-S Reporter’ın tamamen metal gövdesi, çizilmeye dayanıklı koyu yeşil boyası ve aramid elyaf kaplaması sayesinde “esnekliğin sınırlarını yeniden tanımladığını” söylüyor. Bu nedenle kamera, sahada çalışan fotoğrafçıların, özellikle de düşman bölgelerde haber yapan foto muhabirlerinin sıklıkla karşılaştığı aşırı sıcaklıklara, darbelere, toza ve suya daha fazla dayanabiliyor.

Aramid, Leica’nın genellikle koruyucu ekipman üretiminde kullanıldığını söylediği sentetik bir elyaftır.

10891 Leica SL2 S Reporter Ambient01 lowres RGB

Şirket, “Sıkıca dokunmuş liflerden oluşan kendine özgü deseniyle, özel zırh yalnızca olağanüstü bir görünüm sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda önemli ölçüde artırılmış bir tutuş sağlıyor – fotoğraf ve film çekerken daha da fazla güvenlik ve denge için,” diyor şirket. “Teknik özelliklerinde, tasarım varyantı Leica SL2-S seri modeline tekabül ediyor.”

Dış değişikliklere rağmen, kameranın özü teknik ve fotoğraf açısından aynı kalıyor. İlk olarak 2020 yılının Aralık ayında duyurulan SL2-S, önceki yıl piyasaya sürülen orijinal SL2’ye kıyasla hız ve video performansına daha fazla önem vermek için tasarlanmış 24,6 megapiksel L-Mount tam çerçeve aynasız bir kameradır . SL2-S, saniyede 25 kare (çekim hızını düşürmeden 999’dan fazla ardışık fotoğrafın çekilmesine izin veren 4 GB’lık bir ara belleğe) kapasitesine sahiptir ve 100.000’e kadar ISO performansı sunar.

10891 Leica SL2 S Reporter Ambient02 lowres RGB

SL2-S aynı zamanda yetenekli bir video kamera olarak konumlandırıldı ve Leica L-Log’da HDMI çıkışı (tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası aracılığıyla) ile 10-bit 4:2:2’de saniyede 60 kareye kadar 4K video çekebilir. . Bu spesifikasyonda dahili olarak 30p’ye kadar gerçek tam kare 4K’da çekim yapabilir, ancak kare hızını artırmak için HDMI çıkışı kullanır. Ne yazık ki, saniyede 60 kare hızında 4K yakalamak için kameranın bir Super35 kırpmasına düşürmesi gerekiyor. Bu, kayıt sınırı olmadığını söyledi.

10891 Leica SL2 S Reporter Ambient03 lowres RGB

Orijinal SL2-S, 5.510 € ‘a satıldı, ancak SL2-S Reporter sınırlı sayıda bir kamera olduğundan (Leica, dünya çapında dağıtım için yalnızca 1.000 adet üretmeyi planlıyor), fiyatı biraz arttı. SL2-S Reporter, Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm Leica Mağazalarında ve Leica Çevrimiçi Mağazasında 5.495 $ karşılığında satışa sunulacak .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.