Ekipmanlar

Leica SL2 stabilize edilmiş, 60 fps 4K, 47 megapiksel, aynasız bir canavar!

Tam çerçeve aynasız bir yarışın ortasında, Leica hem hız hem de yüksek çözünürlük vaat eden bir kamera piyasaya çıkartıyor.

6 Kasım Çarşamba günü duyurulan Leica SL2, 20 fps hıza sahip 47 megapiksel bir sensörü karıştırıyor. Leica SL’deki bir güncelleme olan şirket, Leica SL2’yi “çok amaçlı mükemmel bir kamerayı oluşturmak için bir sonraki evrimsel adım” olarak adlandırıyor.

Kameranın merkezinde 47 megapiksel, tam kare bir CMOS sensör var. Leica, sensörün her RGB renk kanalı için 14 bit renk derinliği ile mükemmel renk yakalayabildiğini söylüyor. Sensör ISO 50,000‘de öne çıkıyor.

Bu görüntü sensörü, sensör kayması dengeleme adı verilen bir teknoloji olan makine sarsıntısını telafi etmek için kamera gövdesinin içinede yer alıyor. Aynı sabitleme sistemi, fotoğraf makinesinin yarım piksel aralıklarla sekize kadar görüntü yakalayan ve bu çekimleri yaklaşık 187 megapiksel çözünürlük için birleştiren çoklu çekim modunun arkasındadır. Bu mod bir tripod gerektirir.

Yeni sensör, güncellenmiş bir Maestro III işlemcisi ile eşleştirilerek, fiziksel deklanşörle 10 fps ve elektronik deklanşörle 20 fps seri çekim sağlar. Leica, güncellemeyle neredeyse gecikmesiz bir deklanşöre sahip olduğunu iddia ediyor. Bu, odak önceliği arasında geçiş yapan, henüz odakta değilse çekimi geciktiren ve deklanşör bırakma önceliği modunu otomatik olarak değiştiren yeni bir Akıllı AF moduyla eşleştirilmiş.

Video için Leica SL2, 60 fps 4K getiriyor. HD’ye düşürmek, ağır çekim çekimleri için 180 fps‘ye kadar izin veriyor. Bir Sine Modu, ISO’yu ASA’ya değiştirme, deklanşör hızını derece ile işaretleme ve diyafram açıklığını t-stop olarak gösterme dahil kontrolleri videoya ayarlamaya imkan sunuyor. Bağlantı noktaları arasında kulaklık, mikrofon ve HDMI bulunuyor.

SL2, daha yüksek çözünürlüklü bir vizör de dahil olmak üzere bir dizi güncellemeyi barındırırken, Leica, aynasız kameranın önceki nesilden daha ağır olmadığını söylüyor. Şirket, kameranın bazı ikonik Leica tasarımlarını hatırlattığını söylerken daha iyi kullanım ve daha basit bir kontrol düzeni için tamamen yeniden tasarlanmış bir gövde kullanırken, dış kısım da hava şartlarına dayanıklı.

L-mount kamera, vücudun geniş bir Leica SL lens yelpazesiyle (TL objektiflerle birlikte kırpma) kullanılmasına izin verirken, L-Mount Alliance Sigma ve Panasonic‘ten lens seçeneklerini de açıyor.

Hızlı ve detaylı olmasına rağmen, bir Leica olarak, SL2, elbette, ucuza gelmeyecek. Leica SL2‘nin 5,995 Dolar değerinde olması bekleniyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu