Teknoloji

TinyMOS’dan NANO1 Fotoğraf Makinası

TinyMOS ultra taşınabilir NANO1 astrophotography fotoğraf makinesini tanıttı.

2015 yılında tanıtılan TINY1 astrophotography kameranın arkasındaki şirket TinyMOS yeni bir ürün ile geri döndü. Yeni tanıtılan NANO1, TINY1’in sadece üçte biri boyutunda. Daha fazla taşınabilirlik, artırılmış çözünürlük ve çift montajlı bir lens sistemi de dahil olmak üzere orijinal model üzerinde birçok iyileştirme sunuyor.

DSC1555
NANO1functionprototype

NANO1 Fotoğraf Makinası, portatiftir. TINY1’den önemli ölçüde daha küçük olan kamera 100g ağırlığındadır. Boyut küçültülmesine rağmen, NANO1 astronomi kamerası, 12MP fotoğraf ve 4K Ultra HD video yakalayabilen bir Sony BSI sensörüne sahip olup orijinal modelin üç katı çözünürlük sunacak. NANO1 sensörünün boyutu şu an için belirsizdir.

static1.squarespace 1

TinyMOS, NANO1’e, hem “çok küçük” M12 lensleri hem de daha büyük C-mount lensleri destekleyebilen çift montajlı bir sistem içerçektedir.

NANO1 scale

Kullanıcılar, ürünün uygulaması ile iPhone veya Android akıllı telefon kullanarak kamerayı kontrol edebilecekler. Uygulama ayrıca görüntülerin indirilmesini ve paylaşılmasını da destekleyecektir.

Z tripod

NANO1 kamerayı birleştirmek, minyatür bir Z-tripod montajı da dahil olmak üzere TinyMOS’a göre, düz bir şekilde paketlemek için tasarlanmış bir aksesuar serisi olacaktır.

NANO1 ile Mersing, Malaysia’da çekilmiş bir timelapse:

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu