Teknoloji

Canon EOS R’a Hızlı Bir Bakış…

Canon EOS R, yeni RF bionetini kullanan ilk fullframe aynasız fotoğraf makinesidir.

2016’da piyasaya çıkan EOS 5D Mark IV modeli ile aynı 30 megapiksellik Çift Piksel CMOS sensörü üzerine inşa edilmiştir. Ancak yeni bir RF lens serisi için tasarlanmıştır.

Canon, daha kısa RF lens bionet sisteminin mevcut EF sistemine göre daha iyi veya daha küçük objektifler tasarlamasına izin vereceğini düşünmektedir.

İlk RF bionetli fotoğraf makinesi olan EOS R’un Canon’un ürün serisinde benzersiz bir yeni konum kaplaması şaşırtıcı değil. Özünde, 5D Mark IV’ten, hem bu kameraların hem de EOS M serilerinin sağlıklı kontrol felsefesi dozuyla 6D Mark II’nin fiyat noktasında görüntü ve video kalitesi elde ediyorsunuz.

Anahtar özellikleri:
30MP full frame Çift Piksel CMOS sensör
3.69M nokta OLED vizör
Tamamen eklemli arka LCD
-6EV’ye (F1.2 lens ile) kadar otomatik odaklama
8 fps’ye kadar çekim (sürekli AF’li 5 fps, 3 fps ‘İzleme Öncelikli mod’)
Sensörün 1.83x’lik bir ürününden UHD 4K 30p video
Canon Log (HDMI üzerinden 10 bit 4: 2: 2 veya 8 bit 4: 2: 0 dahili)
USB şarjı (bazı şarj cihazları ile)

Nikon’un ilk fullframe aynasız fotoğraf makinesi olan Nikon’un Z7 modelinden iki haftadan kısa bir süre sonra EOS R duyuruldu. Nikon, Z7’nin mevcut Nikonlar modelleri ile çok büyük değişiklikler göstermiyor ancak Canon, EOS R modelinde daha radikal ergonomik yenilikler içeriyor.

Canon EOS R, RF 24-105mm F4L IS objektif ile Ekim 2018’den yaklaşık 2,299 dolar veya 3,399 USD fiyatla satışa sunulacak.

Başa dön tuşu