Teknoloji

Pentax K-3 Mark III’ün Uygulamalı Önizlemesi

Tokyo merkezli gazeteci Albert Siegel, Pentax’ın yeni APS-C amiral gemisi DSLR’ı Pentax K-3 Mark III’ün ilk uygulamalı önizlemelerinden birini yayınladı.

Yukarıdaki 6 dakikalık videosu, 2021’in başlarında resmi olarak piyasaya sürülmesi planlanan bir kameraya daha yakından bakış sağlıyor.

Siegel, kullandığı ön üretim kamerası için “Gövde daha güçlü bir yapıya sahip” diyor. “Genel his ve ergonomi, bir kamerada gördüğüm kadar mükemmele yakın.

“Buradaki amaç, birçok aynasız seçenek gibi konfor pahasına bile daha küçük ve daha ince olmak için formu işleve göre önceliklendirmek değil. Bu, ele mükemmel şekilde uyan ve yine de yeterince kompakt olan bir sisteme sahip olmakla ilgilidir, böylece rahatsızlık duymadan uzun süre kullanabilmeniz için. “

Pentax K-3 Mark III

Siegel, “Otomatik odaklama sistemi, onu diğer markaların üst düzey profesyonel kameralarına benzer bir seviyeye yerleştiren büyük bir yükseltme” gördüm dedi. “Bu aynı zamanda büyük ölçüde iyileştirilmiş sürekli izleme becerisini de içeriyor.”

Pentax K-3 Mark III'ün Uygulamalı Önizlemesi

Diğer iyileştirmeler ve değişiklikler arasında yenilenmiş bir menü sistemi, dokunmatik ekranlı bir LCD, 12 fps seri çekim modu, yükseltilmiş bir 3. kontrol tekerleği (her biri 22 seçenekli 5 özel işlev yuvası), manuel lensler için diyafram girişi, 4K video, mekanik sensör tabanlı sarsıntı azaltma ve vizör kaplamaları.

Kameranın enine kesiti şuna benziyor:

Q IMP2900 800x600 1

Ricoh, Ekim ayında Pentax K-3 Mark III’teki yeni özelliklerin bir çoğunu video ve basın açıklamasıyla açıkladı. Ortaya çıkan ilginç şeylerden biri, kameranın ISO’sunun 1,6 milyona kadar çıkan bir hassasiyete sahip olmasıdır.

Şirket, bu kameranın resmi olarak 25 Şubat 2021 civarında olması gereken “CP + süresi civarında” lanse edileceğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.