Dedikodular

Fujifilm GFX100S: 102 MP BSI Sensörü ve 5.999$ Fiyat

GFX50S’nin halefi olan yeni orta format Fujifilm GFX100S’nin ay sonunda sadece 5,999 $ ‘a ineceğini iddia eden yeni bir söylenti ortaya çıktı, orta format Canon, Nikon ve Sony’nin tam çerçeve seçeneklerine göre her zamankinden daha rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılacak.

FujiRumors tarafından yayınlanan bu son söylenti, GFX100S’nin ay sonunda geleceğini vaat ediyor, ancak 27 Ocak’ın belirli bir tarihinden yalnızca Mirrorless Rumors tarafından bahsediliyor . Teklif edilen 5,999$’lık fiyat, duyurulduğu zaman için perakende olarak satılan GFX50S’den daha düşük – 6,500$ – ancak megapikselin iki katı teklif ediyor.

FujiRumors ayrıca, kameranın daha iyi düşük ışık performansı ve gövde içi görüntü sabitleme (IBIS) anlamına gelen modern bir arka taraf aydınlatmalı sensöre (BSI) sahip olacağını belirtiyor.

Fujirumors’un bu söylentiyi yayınlaması düpedüz baş döndürücü bir dil ile kaplı, çünkü 102 megapiksel orta formatlı bir kameranın kendisini tam çerçevenin üst kademesi etrafında fiyatlandırması kamera pazarı için muazzam bir haber olacaktı.

Fujifilm GFX100S: 102 MP BSI Sensörü ve 5.999 $ Fiyat
Fujifilm GFX100S: 102 MP BSI Sensörü ve 5.999 $ Fiyat

GFX100S gerçekten 5,999$’a perakende satış yaparsa ve iyi performans gösterirse, Fujifilm, en azından asıl hedefi yüksek çözünürlük olan kameralar için tam çerçeve kamera pazarının fiyatlandırma ekonomisini büyük olasılıkla alt üst edecektir. Mevcut teknolojinin sınırları göz önüne alındığında, orta formatın bir süre hızlı aksiyonlu fotoğrafçılık veya film yapımı için gerçek bir alternatif olarak hareket etmesi olası değildir, ancak yüksek çözünürlüklü fotoğrafçılık GFX100S gibi bir şey için birincil hedeftir.

Bu fiyatlandırma söylentisi doğruysa, orta format için şimdiye kadarki en agresif fiyatlandırma stratejilerinden birine işaret edecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.