Haberler

Olympus E-M10 Mark III, Japonya’nın 2020 Yılının En Çok Satan Aynasız Kamerası

BCN + R , 2020’de Japonya’da satılan değiştirilebilir lensli aynasız fotoğraf makinelerinin son satış rakamlarını yayınladı ve kazanan muhtemelen şaşıracak: Olympus E-M10 Mark III geçen yıl diğerlerinin hepsini geride bıraktı.

BCN + R ( BCN Perakende olarak da adlandırılır ), yıllardır günlük satış noktası verilerini toplayan ve bir araya getiren büyük bir ulusal tüketici elektroniği perakendecisidir. Kuruluş bugün 2020’de değiştirilebilir lensli aynasız kameralar için ilk on satış listesini yayınladı ve Olympus, Canon, Sony, Nikon ve Panasonic’i geride bırakarak en üst sırada yer aldı.

BCN’in verileri Japonya’nın satış pazarının yaklaşık %40 olarak belirlediği ve hesapları defalarca kanıtlanmış olması bir kullanışlı gösterge ülkenin alım alışkanlıkları. Ek olarak, Japon tüketici herhangi bir üreticiden en yeni ve en iyi kamerayı satın almaya o kadar odaklanmış değil, bu nedenle eski kameraların listelerin başında görünmesi alışılmadık bir durum değil.

Tam sıralama aşağıdadır:

  1. OLYMPUS OM-D E-M10 Mark III EZ Çift Zum Seti Gümüş
  2. EOS Kiss M Çift Yakınlaştırma Kiti Beyaz
  3. OLYMPUS PEN E-PL9 EZ Çift Zoom Kiti Beyaz
  4. s6400 Çift Zum Lens Kiti Siyah
  5. EOS Kiss M Çift Yakınlaştırma Kiti Siyah
  6. OLYMPUS OM-D E-M10 Mark III EZ Çift Zoom Kiti Siyah
  7. a6400 Çift Zoom Objektif Kiti Gümüş
  8. LUMIX GF9 Çift Lens Kiti Turuncu
  9. Z 50 Çift Zum Kiti
  10. a6100 Çift Zum Objektif Kiti siyah

BCN’nin sıralamaları, markanın daha güçlü bir şekilde zorlama eğiliminde olduğu için daha uygun fiyatlı kameraları tercih etme eğilimindedir; bu, Z50 ve a6400’ün hem E-M10 hem de M50’ye yenilmesinin bir nedeni olabilir.

EOS Kiss M, piyasaya sürüldüğünden beri Japonya’da inanılmaz derecede popüler olan Canon EOS M50’nin Japonca ürün adıdır. E-M10 , BCN + R’den yayınlanan son verilerin ardından Ekim ayında M50 ve a6400’ün ardından üçüncü sırada gösterdikten sonra yıl için bir numaralı yuvaya yükseldi.

Bu satış rakamları, 1 Ocak’ta Japan Industrial Partners’a nihai mülkiyet devri sonrasında Olympus Imaging markasının yeni adı olan yeni oluşturulan OM Digital Solutions Corporation için cesaret verici olmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.