Dedikodular

Nikon, Z9 Tam Kare Amiral Gemisi Kamerasının Geliştirilmesini Duyurdu

Nikon, Z9 tam kare amiral gemisi aynasız fotoğraf makinesini geliştirdiğini ortaya koyarak “benzeri görülmemiş bir görüntüleme deneyimi” diye duyurdu. Kamera, yeni geliştirilmiş bir FX biçimli yığma yapılı CMOS sensör, yeni bir işlemciye sahip olacak ve 8K videoyu destekleyecek.

Nikon, önden görünüş ve birkaç belirsiz konuşma noktası dışında kamera hakkında çok az ayrıntı paylaştı. Bununla birlikte, Nikon’un geliştirme duyuruları için kurs için eşittir (D6’nın gelişimi benzer bir şekilde duyurulmuştu)

Şirket, Z9’un “Nikon tarihindeki en iyi fotoğraf ve video performansını” sunmak için Nikon’un “çığır açan teknolojileri” bir araya getireceğine söz verdiğini söylüyor. Kameranın, çok çeşitli fotoğrafçılık türlerinde mesleklerin en gelişmiş ihtiyaçlarını karşılayacağı varsayılıyor. Belirtildiği gibi, yeni geliştirilmiş bir istiflenmiş CMOS sensörü ve yeni bir görüntü işleme motoru ve 8K kaydetme becerisi kullanacak.

Nikon, 8K’nın yalnızca çekebileceği en yüksek değer olacağından ve “çeşitli ihtiyaçları ve iş akışlarını karşılamak” için çeşitli video özellikleri sunacağından bahsetti. Bu, amiral gemisi Z kameranın video çekenlere çok çeşitli seçenekler sunacağına söz veren bir Nikon yöneticisi ile yakın zamanda yapılan bir röportajı yansıtıyor.

Nikon, Z9 Tam Kare Amiral Gemisi Kamerasının Geliştirilmesini Duyurdu

Nikon, “Z9 bir araç olarak nihai kullanılabilirliği somutlaştırıyor” diye yazıyor. “Kullanıcılara, önceki dijital SLR ve aynasız kameralardan daha fazla, yakalamadan iş akışına kadar benzeri görülmemiş bir görüntüleme deneyimi sunuyor.”

Yukarıda görüldüğü gibi, Z9, bazı profesyoneller arasında favori olan entegre tutuş tarzı gövdeyi kullanacak çünkü form faktörü, yönelimden bağımsız olarak eşit bir çekim deneyimine izin veriyor.

Nikon, piyasaya sürülmesi için beklenen bir zaman çizelgesi de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı sunmadı.

Bugün erken saatlerde Nikon Rumors, yeni kameranın adı da dahil olmak üzere Z9 için beklenen özelliklerin çok uzun bir listesini yayınladı. Söylenti ayrıca kameranın 45 megapikselden 60 megapiksel versiyona kadar bir dizi farklı megapiksel sensörle test edildiğini de belirtti. Söylenen diğer özellikler arasında karartmasız bir EVF (Sony Alpha 1 ve Alpha 9 serisi gibi), 16 bit RAW seçeneği, geliştirilmiş gürültü seviyeleri, yeni bir kullanıcı arayüzü ve geliştirilmiş gürültü seviyeleri ve daha iyi dinamik aralık aracılığıyla saniyede 20 kare bulunuyor. Nikon Rumors, kameranın Tokyo Olimpiyatları’nda test edileceğini ve 2021 sonbaharında piyasaya sürülmesinin beklendiğini iddia ediyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu