Haberler

FUJIFILM X-H1, En İyi Aynasız Ödülünü Kazandı

Fujifilm X-H1 dijital fotoğraf makinesi, Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği tarafından yapılan değerlendirmede “En İyi Ürün 2018-2019” ödülünü kazandı.

25 Avrupa ülkesinde yayınlanan 53 önemli derginin yöneticilerinin oluşturduğu Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği (EISA), geleneksel hale getirdiği değerlendirme sonuçlarını açıkladı. Dergilerin yayın müdürlerinin her yıl haziran ayında toplanarak yaptığı değerlendirmeler, geçen sene zarfında yayınlarında inceledikleri ürünlerin karşılaştırılmasıyla ortaya çıkıyor. Ses cihazları, HI-FI, ev sinema ses sistemleri, ev sinema gösterim ve video cihazları, araç içi elektronik cihazlar, taşınabilir elektronik cihazlar ve fotoğrafçılık teçhizatları olarak belirlenen kategorilerden “en iyiler” belirlenerek ilan ediliyor. Bu yıl yapılan değerlendirmeler sonucunda Fujifilm yine “en iyiler” arasında yer almayı başardı. Yedi yıldır bu unvanı kaptırmayan Fujifilm, bu kez aynasız sistem X-H1 dijital fotoğraf makinesiyle bayrağı zirveye taşıdı.

“EISA Aynasız Kamera En İyi Ürün 2018-2019 ” ödülünü kazanan Fujifilm X-H1, X serisi fotoğraf makinelerinin “yeni profesyonel amiral gemisi” olarak tanımlanıyor. Gövde dahili görüntü sabitleme sistemi içeren ilk makine olan X-H1, önceki modellere göre geliştirmiş olup, artık daha büyük butonlar, daha büyük tutak ve üstte bulunan bir ekrana kullanıyor. Hızlı ve hibrit otomatik odaklama sistemi saniyede 14 kareye kadar sessiz çekim yapabiliyor. Ayrıca, yeni ve yüksek çözünürlüklü vizörü, piyasadaki en iyilerden biri. Film çekimleri, sinema-4K çözünürlüğü, F-Log gamma ve yeni “Eterna” film benzetimi ile geliştirildi. Makine, düşük kumlanmaya rağmen yüksek çözünürlük sunan ödüllü 24.3-megapiksel X-Trans CMOS III sensörüne sahip.

Fujifilm X serisi fotoğraf makineleri ve objektifleri, son 7 yılda EISA ödüllerinden hep zaferle çıkmayı başardı. 2011 yılında “X100”, 2012 yılında “X-Pro1”, 2013 yılında “X100S”, 2014 yılında “X-T1” ve “Fujinon XF56mmF1.2 R” objektif çifte ödül, 2015 yılında “X-T10” ve “Fujinon XF16-55mmF2.8 R LM WR” objektif çifte ödül, 2016 yılında “X-Pro2” ve “Fujinon XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR” objektif çifte ödül ve 2017 yılında “X-T20” en iyiler arasında liderliği kimseye bırakmadı.

Fujifilm’den yapılan açıklamada, “Fujifilm gelecekte de kullanıcıların taleplerine cevap veren en mükemmel ürünleri ve hizmetleri geliştirmeyi sürdürecek ve fotoğraf kültürünün gelişmesine katkıda bulunmaya devam edecektir” denildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu