Haberler

ON1 Photo RAW, Yeni Super Select AI Aracı ile 2023 Versiyonunu Duyurdu

ON1’in Photo RAW uygulaması, Ekim ayında lansmanı yapılacak olan 2023 versiyonu ile tarihinin “en önemli güncellemesini” alıyor.

ON1 Photo RAW 2023, ON1’e göre “daha geleneksel düzenleme yollarıyla gelen dik öğrenme eğrisini ortadan kaldıracak” yapay olarak akıllı (AI) özelliklerle dolu bir yazılım olacak.

Şirket, fotoğrafçıların bir fotoğrafın gökyüzü, insanlar, nesneler, arka plan ve ön plan gibi bir alanını işaret etmelerini sağlayacak yeni düzenleme aracı Super Select AI’yi duyurdu.

ON1 Photo RAW, Yeni Super Select AI Aracı ile 2023 Versiyonunu Duyurdu

ON1 Başkanı Craig Keudell, “Sürüm 2023’ü diğer tüm fotoğraf düzenleyicilerin bir adım üstüne çıkaran bir araç varsa, o da Super Select AI’dır” diyor.

“Fotoğraflarınıza yaklaşma ve onlarla etkileşim kurma şeklinizi tamamen değiştiriyor. O kadar basit ki, yaratıcılığınızı daha önce hiç olmadığı kadar genişletebileceksiniz” diyor.

“Bu aracı ilk kullandığınızda, Super Select AI’nin sunduğu olasılıkları hemen merak etmeye başlıyorsunuz. Ve sonuçlar anında, hız inanılmaz. Her kullandığımda beni gülümsetiyor. Bu kadar iyi.”

Yeni sürüm, fotoğrafları otomatik olarak bölümlere ayıracak ve insanlar veya hayvanlar gibi nesneleri ve gökyüzü, dağlar, bitki örtüsü, su ve toprak gibi bölgeleri tanımlayacak yeni Maske AI gibi diğer AI destekli özellikleri içerecektir. Fotoğrafçılar bu öğeleri bir listeden seçebilecek ve bunlara filtreler veya ayarlamalar uygulayabilecek.

Mask AI

Photo RAW 2023 ayrıca AI Destekli Uyarlanabilir Ön Ayarlar içerir, konuya duyarlı bu ön ayarlar, fotoğrafçılara fotoğrafları tek bir tıklamayla düzeltme fırsatı verir. AI konuyu aydınlatabilir, gökyüzünü karartabilir veya yapraklara ayrıntı ekleyebilir.

AI ayrıca fotoğrafları kaldırma, gürültü, keskinleştirme ve büyütme gibi yaygın sorunların üstesinden gelmek için de kullanılmıştır. Şirket tarafından yayınlanan dikkat çekici bir tanıtım videosu, yeni Tack Sharp AI özelliği kullanılarak net hale getirilen bulanık bir görüntüyü gösteriyor.

Tack Sharp AI

ON1, “Hareket bulanıklığını algılayıp ortadan kaldıracak ve hatta odak dışı çekimleri bile kurtaracak” diye ekliyor. NoNoise AI’nın güncellenmiş bir versiyonu , 2023 versiyonunda mevcut olacak.

“Bu yeni özelliklerin çoğu müşterilere çok zaman kazandıracak. İnsanların yeni bir şey öğrenirken yaşadığı hayal kırıklığını ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda size çok fazla esneklik de sağlıyor” diyor Ürün Başkan Yardımcısı Dan Harlacher.

“Gürültü azaltma ve keskinleştirmeyi aynı anda ayarlamanız gerektiğini herkes biliyor, bunlar bir yin ve yang dengesidir. Tack Sharp’ın NoNoise’ın bir parçası olması, en iyi sonuçlar için bunları birlikte ayarlamanıza olanak tanır.”

Keyword AI

Şirket ayrıca yüzlerce nesne ve bölgeyi “görebilen”, konumları tanımlayabilen, insanları bulabilen ve fotoğraf özelliklerini anlayan ve daha sonra kullanıcıların fotoğrafları bulmasına yardımcı olmak için aranabilir terimler haline gelen Anahtar Kelime Yapay Zeka’yı da ekliyor.

Ayrıca içeriğe duyarlı yeni bir kırpma aracı, otomatik renk saçak azaltma, Sky Swap AI’da iyileştirmeler, ön ayarların tam ekran önizlemeleri, yeni bir uygulama yöneticisi ve yeni kamera ve lens desteği dahildir.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

ON1 bugün ön siparişe açıldı. 99,99 ABD doları, yeni müşteriler için kalıcı bir lisans satın alırken, herhangi bir ON1 ürününün önceki sahipleri 79,99 ABD doları karşılığında 2023 sürümüne yükseltebilir.

Mevcut ON1 aboneleri (aylık ödeme yapanlar) yeni sürümü Photo RAW 2023’ün Ekim sürümünden hemen sonra alacaklar. Abonelik planları ayda 7,99 ABD dolarından veya yıllık 89,99 ABD dolarından başlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.