Haberler

‘Lunchbox’ AI Yemek Fotoğrafı Oluşturucu Hoşgelmiş…

Bir şirket, yemek fotoğrafları için ilk yapay zekalı (AI) görüntü oluşturucuyu piyasaya sürdü.

Lunchbox adlı AI yemek fotoğrafı oluşturucu, sosyal medya sayfaları, web siteleri ve menüleri için hızlı bir şekilde yiyecek görüntüleri oluşturması gereken restoranları hedefliyor.

‘Lunchbox’ AI yemek fotoğrafı oluşturucu hoşgelmiş…

OpenAI’nin DALL-E üretici yapay zekasına dayanan Lunchbox, restoranların güncellenmiş yemek fotoğraflarının olmadığı durumlardan kaçınmasına yardımcı olmayı umuyor.

Lunchbox’ın ücretsiz ve herkese açık AI metinden görüntüye yemek oluşturucusunda, bir restoranın fotoğraf oluşturmak için kullanabileceği üç kategori vardır.

‘Lunchbox AI yemek fotografi olusturucu hosgelmis 002
‘Lunchbox AI yemek fotografi olusturucu hosgelmis 003

Kullanıcı, örneğin çizburger ve patates kızartması ya da Sezar salatası gibi, “Ara” alanına resimde görünmesini istediği yemeği girebilir. Kullanıcı ayrıca Lunchbox’tan salata yiyen bir kişinin görüntüsünü oluşturmasını isteyebilir. Bu, Lunchbox’ta bir yiyecek görseli oluşturmak için gerekli olan tek zorunlu kategoridir.

Bu arada, isteğe bağlı “arka plan” alanında kullanıcı, yiyecek görseli için “sarı”, “ahşap”, “Los Angeles’ta bir kafe” veya “Paris’te bir bar” gibi arka planları seçebilir.

‘Lunchbox AI yemek fotografi olusturucu hosgelmis 004
‘Lunchbox AI yemek fotografi olusturucu hosgelmis 005

Lunchbox uygulaması aynı zamanda kullanıcının yemek fotoğrafının stilini seçmesine olanak tanır, örneğin “polaroid”, “iPhone fotoğrafı” veya “film kamerası” gibi. Kullanıcılar, görsellerini fotoğraf yerine “çizgi film” veya “tablo” olarak da oluşturabiliyor.

“Artık Fotoğrafçı Beklemek Yok”

Lunchbox CEO’su Nabeel Alamgir, QSR ile yaptığı bir röportajda , resim ekleyen gıda maddelerinin, eklemeyen restoranlara kıyasla %70 daha fazla sipariş ve %65 daha fazla satış gördüğünü söylüyor.

Bununla birlikte, profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş yemek fotoğrafları çekmek, özellikle menü spesiyalleri için veya bir markanın bir ürünü test etmek istediği sonucuna vardığında, uzun ve zorlu bir süreç olabilir.

‘Lunchbox AI yemek fotografi olusturucu hosgelmis 006
‘Lunchbox AI yemek fotografi olusturucu hosgelmis 007
‘Lunchbox AI yemek fotografi olusturucu hosgelmis 008

“İstediğim şey, birisinin ‘Hey, benim bir suşi konseptim var’ demesi çok kolay. Markam pembe. Pembe bir arka plan üzerinde suşi istiyorum ve fotoğraflarım çekilene kadar çabucak alabilir miyim?’ Bunu herkes için inşa etmek istedik, ”diyor Alamgir QSR’ye .

Alamgir, restoran işletmecilerinin AI yemek fotoğrafı üretecine verdiği yanıtın, bir fotoğrafçıyı beklemek zorunda olmadıkları anlamına geldiğinden olumlu olduğunu söylüyor.

Lunchbox CEO’su, “Operatörlerimiz, ‘bekle, buzdolabında bir şey olsaydı, şimdi onu çok hızlı bir şekilde tanıtabilirim’ diyor” diyor. “Devam edip bir fotoğrafçının işleri tersine çevirmesini beklemek zorunda değilim. Bir şeyi canlı olarak çok hızlı bir şekilde test edebilirim.’”

Yemek Fotoğrafçılığının Geleceği

Gelecekte, daha fazla restoran, kuruluşları için yemek fotoğrafları oluşturmak üzere AI teknolojisine başvurabilir. Ancak görsellerdeki yiyeceklerin gerçek olması şöyle dursun, restoranlarda servis edilen gerçek yemeklere hiç benzememesi, potansiyel sorunlara neden olabilir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.