Sergiler (Arşiv)

Aykan Özener : SINIR

Fotoğraf sanatçıcı ve akademisyen Aykan Özener‘in “SINIR” isimli fotoğraf sergisi 28 Ocak 2022’de Soviet Gallery İzmir’de açılıyor.

SINIR

Çorak , kimsenin olmadığı topraklar, sınır manzaraları.. Umutsuzluk ve yoksulluk ile karakterize bir bölge. Fotoğrafçı Aykan Özener’in yakaladıkları yara izleriyle dolu bir beden gibi önümüzde uzanıyor ve geçmişin çatışmaları, travmalarıyla damgalanan Türkiye-Ermenistan sınırındaki durumu gözler önüne seriyor.

“SINIR” fotoğraf sergisi 28 Ocak 2022 – 18 Şubat 2022 tarihleri arasında Soviet Gallery İzmir’de ziyaret edebilirsiniz.

Aykan Özener : SINIR

Aykan Özener Kimdir?

Fotoğraf çalışmalarına 1983 yılında başladı. 1987 yılında afsad’a (ANKARA FOTOGRAF SANATÇILARI DERNEĞİ ) üye olmasıyla fotoğrafta yeni arayışlar içerisine girdi.1987-1995 yıllarında afsad çatısı altında sürdürdüğü çalışmalarına bağımsız olarak devam etmektedir. İlk kişisel sergisini 1989 yılında “ Dünden bugüne”(2) adlı çalışmasıyla açtı.

Bunların dışında bir çok karma sergiye katılan fotoğrafçının; “Doğunun Gizemleri”, “Yalnızlık Üzerine” ve “Balık Sırtı Yaşamlar” ve “Keşke ” adlı gösterileri bir çok kentte gösterilmiştir.

Fotoğrafları, yazıları, kültür ve sanat dergilerinde yayınlandı.

Seminerlere katıldı. Çanakkale 1. 2. ve 3. 4. 5. Fotoğraf Festivalleri’ni düzenledi.
Balıkesir Ulusal Fotoğraf Müzesi’nde kendisine özel bir bölüm ayrılmıştır.

Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’sin de fotoğraf üzerine dersler vermekte aynı zamanda da yine Çanakkale’de kurduğu Pan Görsel Kültür Derneği’nin yönetim kurulu başkanıdır.
Aktüel Arkeoloji Dergisi Fotoğraf Editörlüğünü yürütmektedir.


Sanatçı ile ilgili daha fazla bilgi almak için sanatçının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.