Sergiler

Paris Yalnızlığı: Bir Şehrin İçsel Portresi

“Paris Yalnızlığı: Bir Şehrin İçsel Portresi” fotoğraf sergisi 26 Nisan – 05 Ekim 2024 Pazartesi’den Cumartesi’ye, saat 10 :00 ile 21 :00 arası Institut français İzmir sergi salonununda görülebilir.

“Diana Arbus, “Paris, her anında farklı bir hikaye anlatan bir masal şehridir.” der. Paris sadece bir şehir olmanın çok ötesinde, zamansız bir yaşam tarzı ve insanın içsel dünyasının bir yansımasıdır. Paris’in ruhunu hissetmeden, onun içinde kaybolmadan, onunla bir olmadan Paris’i görselleştirmek mümkün değildir. Paris’in her mekanı aynı zamanda o mekanlarda yaşanan geçmişin izlerini taşır. “Paris Yalnızlığı”, şehrin kalabalık caddelerindeki sessiz anları, kafelerin perdelerini aralayan içsel hikayeleri ve meydanlardaki yalnız figürleri içeren özel anları içeriyor.

“Paris Yalnızlığı”, Paris’i dışsal bir görsellik olarak değil, aynı zamanda o şehirde geçen zamanın yavaşça işleyen ritmi ve insanların duygu dolu anlarıyla bir bütün olarak görmelerine olanak tanıyor ve şehrin içsel yalnızlığını anlama fırsatı sunuyor. Bayram Yılmaz’ın objektifi, Paris sokaklarında yankılanan yalnızlık dolu anları, romantik köşeleri ve zamansız güzellikleri ustalıkla yakalıyor. Bu sergi ile Yılmaz, Paris’in sadece bir şehir olmanın ötesinde, bir yaşam tarzı, bir duygu ve zamanın dondurulmuş bir parçası olduğunu göstermeye çalışıyor. Bayram Yılmaz, fotoğrafın gücüyle duygularımıza hitap ederek, izleyicileri unutulmaz bir seyahate davet ediyor.”

Levent Köylü – Sergi Küratörü

Paris Yalnızlığı: Bir Şehrin İçsel Portresi

BAYRAM YILMAZ

Trabzon’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi A.Ö.F Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünü bitirdi. Lise yıllarında keşfettiği fotoğrafçılık, zamanla tutkusu haline geldi. Dijital fotoğrafçılığın yükselişiyle birlikte bu alana daha da fazla zaman ayırmaya başladı.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde kişisel sergiler düzenledi ve birçok karma sergiye katıldı. Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin kuruculuğunu yaptı. Şu anda inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin yönetim kurulu üyesidir. Bayram Yılmaz’ın fotoğrafçılık tutkusu, onun hayatı ve günlük yaşamı daha derinden görmesini sağladı ve onu toplumsal meseleler üzerinde daha fazla düşünmeye yönlendirdi. “Belgesel fotoğrafçılık” ve “sokak fotoğrafçılığı” onun öncelikleri arasındadır. Çalışmaları arasında “Balıkçılar”, “Paris Yalnızlığı”, “Statüsüz Alanlar”, “Kaldırımlar” ve “Nomofobi” bulunmaktadır.

Giriş ücretsiz

*Özel günler ve resmi tatillerde değişiklik olabilir, lütfen ziyaretiniz öncesinde arayıp bilgi alınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.