fbpx
Sergiler (Arşiv)

Horst P. Horst – Fotoğraf Sergisi

Işık Ustası Horst P. Horst’un Türkiye’deki ilk kişisel sergisi

Leica Gallery İstanbul, Horst P. Horst Estate ve The Art Design Project işbirliği ile 13 Eylül 2018– – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında moda ve portre fotoğrafçılığında Işık Ustası olarak bilinen Horst P. Horst’un Türkiye’deki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek vizyonuyla kültür ve sanatın gelişimine önemli katkılar sağlayan Doğuş Grubu’nun Leica Camera AG işbirliğiyle İstanbul’a taşıdığı Leica Gallery, moda ve portre fotoğrafçılığında Irving Penn ve Richard Avedon ile 20. yüzyılın öncü isimleri arasında yer alan Işık Ustası Horst P. Horst’u ağırlıyor. Horst P. Horst’un Türkiye’deki ilk kişisel sergisi, 13 Eylül -24 Kasım’da Leica Gallery İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Horst P. Horst Estate ve The Art Design Project Miami işbirliğiyle gerçekleştirilen sergide; Horst’un Yves Saint Laurent, Cy Twombly, Paloma Picasso, Marella Agnelli, Emilio Pucci, Elsa Peretti, Diane von Furstenberg portreleri sergileniyor.

60 YILLIK OLAĞANÜSTÜ KARİYER

1930’ların başında ustası Paris Vogue’un baş fotoğrafçısı George Hoyningen-Huene yerine geçen Horst’un fotoğrafları kısa sürede Fransız, İngiliz ve Amerikan baskılarında yayımlanmaya başladı. Gerçeküstü, etkileyici ve zamansız karelerin yaratıcısı Horst, 60 yıllık olağanüstü kariyerinde fotoğraflarıyla Vogue ve House and Garden dergilerinin sayfalarını süsledi. Horst, moda fotoğraflarının dışında aktrislerden yazarlara, devlet başkanlarından kraliyet ailesine dek birçok ünlünün portresini de çekti.

Sergi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı 4. İstanbul Tasarım Bienali’ne paralel olarak düzenleniyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.